50 000 Ft
Szent Biblia, vagy Az Istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Némelly fordításbeli változásokkal és rövid magyarázatokkal kiadatott N. Váradon. 1660. esztendőben. Most pedig a N. Váradi kiadásnak követésével, nyomtattatott.+A' Mi Urunk Jésus Kristusnak Új Testamentoma, mellyben befoglaltatnak az évangyélisták' könyveik, az apostolok' tselekedeteik és leveleik, a' Szent János' látásával egyben. Pestenn, 1805. Trattner Mátyás, 1 t. (Karacs Ferenc metszette rézmetszetű díszcímlap) + 783 [helyesen 733]+[1]+[2]+243 [1] p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kissé sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, tulajdonosi név bélyegzővel, de belül jó állapotban. A mű az 1660-ban megjelent, ,,Váradi Biblia" néven közismert bibliakiadás második kiadása.