1916 Somorjai emlék, jemilcsinói orosz hadifogoly által faragott szobor, fa, jelzett, m: 22 cm / 1916 Wooden statue carved by Russian POW from Yemilchino, Volhynia; from the POW camp of Somorja, Hungary, h: 22 cm
cca 1918 Otto Zeidler osztrák-magyar korvettkapitány, tengeralattjáró parancsnok, U-1, U-2, U-14 tengeralattjárók parancsnoka, kitüntetésekkel. Fotó kartonra kasírozva, Bécs, Alb. Voisard, kis sérüléssel az egyik sarkánál, Fotó mérete: 13x10 cm. /cca 1918 Otto Zeidler Austro-Hungarian lieutenant-commander, u-boat commander, comander of U-1, U-2, U-14, submarines with medals. Photo on cartboard, V...
cca 1918 Viribus Unitis hajón szolgált magyar katona rézből készített emlék plasztikája. benne szivarvágóként működő ágyúlövedékkel, fényképpel, mozgó kormánykerékkel / cca 1918 Memorial objects made by a sailor serving on the S.M.S. Viribus Unitis with moving parts and a bullet functioning as cigar cutter 27x17 cm