Thöresz Dezső (1902-1963) békéscsabai gyógyszerész és fotóművész szolgálatot teljesített egy sebesültszállító vonaton Bp. és Kijev között, és elkísérte a 2. magyar hadsereg kivonulását is a Don-kanyarhoz. Hagyatékában fennmaradtak az általa készített felvételek. Ebben a tételben 13 db vintage negatív szerepel, 6x6 cm és 4,5x6 cm
Roboz Aladár (1895-1986) zsidó származású filmvállalati- és színházigazgató, Roboz Imre (1892-1945) lapszerkesztő, színházigazgató öccsének I. világháborús térképtáskája, benne 5 db kézzel rajzolt első világháborús térképpel, 17x21 cm és 33x41 cm közötti méretben, valamint 1 db kézzel írt jegyzettel, változó állapotban, kopott táskával
cca 1940 Messerschmitt - Jäger und Zerstörer. Vadászgépeket bemutató, nagyméretű, színes reklámkiadvány. Dombornyomott borítóval, rajta kis beszakadás. 8p. Folio / ca 1941 Messerschmitt military planes picture booklet, advertising. Wirh small tear in. 25x35 cm
Alfred Jodl (1890-1946) a Wehrmacht vezérkari főnöke és Eduard Dietl (1890-1944) német tüzérségi tábornok Finnországban, kutyás szánnal, fotó, hátoldalán pecséttel jelezve, 11,5x17,5 cm Alfred Jodl hagyatékából / General Jodl and General Dietl in Finland, photo. From the legacy of Alfred Jodl 11,5x17,5 cm
1943 Hans-Jürgen Stumpff (1889-1968) vezérezredes, a Luftwaffe főcsoportparancsnokának fotója, saját kező aláírásával, Alfred Jodl tábornoknak címzett soraival, 15,5x11,5 cm Alfred Jodl hagyatékából / Hans-Jürgen Stumpff, Chief of the Luftwaffe General Staff photo with signature, From the legacy of Alfred Jodl 15,5x11,5 cm
Ferdinand Alfred Friedrich Jodl (1896-1956) Norvégiai Hegyivadászok tábornoka, Alfred Jodl testvére. Alfréd Jodl hagyatékából / General Ferdinand Jodl, brother of Alfred Jodl. Commander of the Mountain Corps Norway 8,5x13,5 cm
Mannerheim Marsall Carl Gustaf Emil Mannerheim (1867-1951) finn marsall és Eduard Dietl (1890-1944) német tüzérségi tábornok beszélget az északi fronton. Eredeti, pecséttel jelzett fotó. Jodl tábornok hagyatékából. 13x18 cm / Finnish Marshal Mannerheim and General Jodl conversation on the northern fields. Original photo from the legacy of General Jodl. 13x18 cm