Horatius Flaccus, Quintus: Quinti Horatii Flacci Opera Latina ejusdem generis versibus Hungarice explicata. Vagy is Horácz munkáji hasonló nemű versekkel megmagyarázva Édes Gergely által. - Quinti Horatii Flacci Operum tomus II. complectens satyras et epistolas. Vagy is a' Q. Horacz'. munkáinak II-ik darabja melly magába foglalja az ő gúnyjait és leveleit. Édes Gergely által. [I-II. rész, egybeköt...
Wallace, Lewis: Ben-Húr I-II. Szeged, 1894, A fordító kiadása (Bába Sándor Könyvnyomdája), 1 t. (szerzői arckép) + 2 p. + 352 p.; 346 p. Első, magyar nyelvű kiadás. Angolból fordította Szekrényi Lajos glokoni rk. lelkész. a Szt.-István-társulat tudom. és irod. osztályának r. tagja. Aranyozott, festett Gottermayer féle egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Jó példányok
Szabó Magda: A danaida. Bp.,1964, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Első kiadás. A szerző által dedikált.
Szép Ernő: Zümzüm. Bp., 1943, (May János Nyomdai Műintézet Rt.-ny.), 119 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált vászonkötésben, jó állapotban. Számozott (200/158.) és a szerző által aláírt példány.
Universum: Évkönyv a család és az ifjúság számára. IV. kötete. Vadász és útleírásokkal. Szerk. Dr. Hankó Vilmos. Bp.,1909, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai Rt.), IV+384 p. Kiadói festett, illusztrált, egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, laza fűzéssel. A szerkesztő, Dr. Hankó Vilmos (1854-1923) által dedikált Rákosi Viktor (1860-1923) országgyűlési képviselő, író, újságíró részére. "Nagyságos ...
Szezám könyve. Ifjusági könyvtár 6 kötetéből készült kolligátum. Ifjúsági könyvtár. Szerk.: Dr. Szemák István. (Egybekötve.) Hanusz István: Déleurópából föld- és néprajzi képek. Hanusz István: Közép-Európából föld- és néprajzi képek. Morvay Győző: Egy eltemetett város. (Pompéji). Szerelemhegyi Tivadar: Római királymondák. Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival. Böngé...
Petri György: Azt hiszik. Bp.,1985, AB Független Kiadó, 66 p. Kiadói papírkötés. Első kiadás. Szamizdat kiadás. Készült szitanyomással Budapesten 1500 példányban.
Dr. Szalay József: Móra Ferenc lelki arcképe. Szeged, 1937, Dugonics-Társaság. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző, Dr. Szalay József (1870-1937) által dedikált. Dr. Szalay József szeged első rendőr főkapitánya (1919-1932), a Dugonics-Társaság elnöke két évtizeden át (1917-1937), ismert könyv és kéziratgyűjtő. Ez utóbbi "hobbija" a modern magyar bibliofilia egyik legnagyobb alakjává tette...