Keleti Jenő: Csavargás közben. Versek. Bp., (1933), Művészbarátok Köre,(Róna Ferenc-ny.),31+1 p. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval. A szerző által Szabados András (1909-1957) költőnek dedikálva, dátumozva (1933. III. 15.)
Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. Bp.,[1934], Pantheon,(Tolnai-ny.) 315+4 p. Átkötött egészvászon-kötés. Első, cenzúrázatlan kiadás. Jávor Pál aláírásával.
Mikszáth Kálmán: Urak és parasztok. Bp.,1885, Révai, 194+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos, javított gerinccel. Ritka!
Fekete István: Gyurkának. Fekete István levelei Zsoldos Györgyhöz. Közreadja, jegyzetekkel ellátta és az előszót írta Borda Márton Áron. Zebegény, 2017, Borda Antikvárium. Megjelent 125 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Jászai-Horváth: Árva János. Mese. Lapszámozáson belül Örkényi István(1886-1949) nyolc egészoldalas, színes illusztrációjával. Gyoma, 1918, Kner Izidor, 27+1 p. Kiadói Örkényi István által tervezett, színes, illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Balázs Béla: A Kékszakállú herceg vára. Kass János illusztrációival. Bp.,1960, Magyar Helikon, (Gyomai (Kner) Nyomda). Kiadói félbőr-kötés, kiadói védőfóliában, kiadói illusztrált kartontokban. Számozott (600/130.) példány!
Carmina Burana. Középkori diákdalok. Válogatás, az utószó és a jegyzetek Kardos Tibor munkája. Az illusztrációkat Szász Endre készítette. Bp.,1960, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (800/538.) példány!
Tolnay Márta: Monda, mese, rege. Bruxelles, é.n., Buza-Nacsa, 110 p. (Mikes Kelemen Kör Belgium 1960] Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által dedikált, Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, volt nyilas politikus, Mikes Kelemen Kör alapítójának, dátumozva (1960.)
Lukács Pál: Dunántuli kis magyar. Pest, 1843, Eggenberger, 108 p.+ 3 t. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopott borítósarkokkal, kissé foltos lapokkal.