2 000 Ft
16
Radisics Jenő: Az Országos Ráth György Múzeum kalauza. Bp.,1906, Országos Magyar Iparművészeti Múzeum,(Franklin-Társulat-ny.), 1 t.(címkép, lapszámozáson belül (Ráth György portréja, Vadász Miklós rézkarca)+ 21 t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. Ráth György (1828-1905) Iparművészeti Múzeum első főigazgatója, műgyűjtő. jogász, jogi és művészettörténeti író. Gyűjteményéből alapították meg nem sokkal a halát követően a Ráth György Múzeumot. A gyűjtemény örököse és kezelője az Iparművészeti Múzeum lett. Procopius Béla (1868-1945) numizmatikus, műgyűjtő, diplomata magánkönyvtári bélyegzőjével.