50 000 Ft
Wilde Oszkár: A readingi fegyház balladája. Fordította Tóth Árpád. Komjáti Vanyerka Gyula nyolc eredeti rézkarcával. Budapest, 1921. Dante Könyvkiadó (Világosság Könyvnyomda Rt. - Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelye). 83 + [3] p. + 8 t. (hártyapapírral védett, egyenként aláírt, eredeti rézkarcok). Folio. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: ,,Ezt a könyvet 200 számozott példányban nyolc eredeti rézkarccal Dante Könyvkiadó adta ki. A rézkarcok Dr. Móricz Miklósné rézkarcnyomó műhelyében készültek. [...] Az 5-15. sorszámú példányok remarquekkel ellátott rézkarcokkal, különleges bőrkötésben kerültek forgalomba. [...] Mind a 200 példány rézkarcmellékleteit a művész szignálta. Ez a könyv a 5. példány." Kiadói, aranyozott, álbordás gerincű egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címképpel, eredeti tékában Hibátlan, szép példány.