Bocsor István: Magyarország történelme különös tekintettel a jogfejlésre. Főtanodai, s magányhasználatul irta -- történet- és államjogtanár. 1-2 füzet egy kötetben. Pápán, 1861-1862. A Reform. Főiskola Betüivel Korabeli félvászon kötésben, az eredeti papírborító felhasználásával. Ritka!
Fogarasi János: Magyar közpolgári törvénytudomány elemei. Kövy Sándor után írta: - -. Pest, 1842, Eggenberger József 's fia, (Trattner-Károlyi-ny.), 6+469+3 p.Harmadik, javított s legújabb törvényekhez alkalmazott kiadás. Korabeli kopottas félbőr-kötés, egy-két lap kissé foltos.
cca XIX. század első harmada Extractatus Juris Hungarici. Azonosítatlan latin nyelvű kézzel írt jogi traktátus. 326 számozott oldallal, azonban a számozás hibás, helyesen 322 oldal. A 235-240. oldalak között (3 lap) üres lapokkal. Korabeli kopott félbőr-kötésben, a gerincén aranyozott felirattal,
A kartelek helyzete és működése Magyarországon. I-II. kötet. Bevezetéssel ellátta: Dr. Halla Aurél. Összeállította: Dr. Dobrovics Károly. Bp.,1934-1935, Monopol, (Hellas-ny.), 431+398 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, egyébként belül jó állapotban.
Corpus Juris Hungarici seu decretum generale inclyti Regni Hungariae partiumque eidem annexarum in duos tomos distinctum. Tomus Primus. Buda, 1779, Typis Regiae Universitatis, 8 sztl. lev.+878 p. A fejezetek elején a magyar királyok rézmetszetű portréival díszítve. Korabeli egészbőr-kötés, bordázott gerinccel, kopott, sérült borítóval, gerinccel. Csak I. kötet.
J(ohann) C(aspar) Bluntschli: Az általános államjog és a politika története a tizenhatodik század óta a jelenkorig. I-II. kötet. Fordította: Acsádi Ignác. Bp.,1875, MTA, 8+383+4+398 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, az egyik gerinc fakó, a borítók kissé kopottak, intézményi bélyegzővel, magánkönyvtári bélyeggel. Dr. viski Illés József (1871-1944) jogász, jogtörténész, politi...