6 000 Ft
J(ohann) C(aspar) Bluntschli: Az általános államjog és a politika története a tizenhatodik század óta a jelenkorig. I-II. kötet. Fordította: Acsádi Ignác. Bp.,1875, MTA, 8+383+4+398 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, az egyik gerinc fakó, a borítók kissé kopottak, intézményi bélyegzővel, magánkönyvtári bélyeggel. Dr. viski Illés József (1871-1944) jogász, jogtörténész, politikus, MTA tag, a pozitivista jogtörténeti kutatások egyik utolsó nagy alakjának a névbélyegzőjével.