cca XIX. század első harmada Extractatus Juris Hungarici. Azonosítatlan latin nyelvű kézzel írt jogi traktátus. 326 számozott oldallal, azonban a számozás hibás, helyesen 322 oldal. A 235-240. oldalak között (3 lap) üres lapokkal. Korabeli kopott félbőr-kötésben, a gerincén aranyozott felirattal,