16 000 Ft
Goldberger Izidor (1876-1944): Chacham Cebi Budán. A cÃmlap rajza Goldberger Erzsike munkája. Bp.,[1920], SzerzÅ‘i, (Franklin-ny.), 1 t.+75 p. ElsÅ‘ kiadás. Kiadói, vaknyomásos, egészvászon kötésben, kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Számozott (114./500) példány, kézzel számozott példány, a szerzÅ‘ aláÃrásával. A szerzÅ‘ tatai rabbi volt, a holokauszt áldozata lett. Ajándékozási sorokkal: "Bar micveh alkalmából. 1924. III. 14." (Bar-micvó/bár micvá: A fiúk a vallás szerint akkor válnak nagykorúvá, amikor betöltik a tizenharmadik évüket. A tizenhárom éves fiút bár micvá-nak: ,,a parancsolat fia"-nak hÃvják.) Ritka!