15235.
30. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Természettudomány, medicina
5 000 Ft
[Rónay Jácint János]:A tűzimádó bölcs, Az ős-világok emlékeiről. Pest, 1860, Killián György, 180 p.+XIV t. (kőnyamatok.) Későbbi félvászon-kötésben, kopott borítóval. Rónay Jácint János (1814-1889): író, tanár, pozsonyi nagyprépost, választott szkodári püspök, természettudós, MTA tagja. A darwinizmus első haza képviselője. Kossuth gyermekeinek, Rudolf trónörökösnek és Mária Valéria főhercegnőnek is a nevelője. Részt vett a forradalomban, és kénytelen volt külföldre menekülni, de továbbra is publikált. Széchényi Ein Blick-jét sajtó alá rendezte, és kiadót, nyomdát is talált neki. Széchényi cserébe itthon kiadta ezt a művét.