24 000 Ft
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum, 1 t. (színes címkép)+2+792 p.+29 t. (2 kétlapos térkép+27 t. műmelléklet, ebből 6 színes,1 színes, kétlapos, 1 kihajtható, 2 kétlapos)+ 1 t.(színes címkép)+2+828 p.+ 26 t. (2 kétlapos térkép és 24 t. műmelléklet, ebből 4 színes, 6 kétlapos). Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Szigety L-kötés, az I. kötet gerincén szakadással, a II. kötet gerincén javítással, az előzéklapokat és a kötéstáblák belső lapjait igényesen restaurálták, az I. kötetből egy illusztráció hiányzik (10. o.), a II. kötetből az utolsó két lap (műmellékletek jegyzéke) hiányzik, ezeket a kisebb hibákat leszámítva szép állapotban. Ritka!