16 000 Ft
Isten közönséges tiszteletére rendeltetett énekes könyv. Mellyben vagynak hymnusok, 'sóltárokból szereztetett ditséretek, innepekre és egy alkalmatosságokra tartozó régi istenes énekek.+Ima a halotti tanítás előtt. Későbbi kézírásos szöveg, bekötve az első rész 482-483. oldala között, 4 levélen.+Szent Dávid királynak és profétának száz ötven 'soltári, a frantziai nóták és versek szerént, magyar versekre fordíttattak 's rendeltettek Szenzi Molnár Albert által. Debrecen, 1778, Margitai István, 484+14 p.+4 sztl. lev.+4+277+7 p. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, a borító hátoldalán 1780-as évszámmal, kopott borítóval, a borító sarkai sérültek, a gerinc kopott, kissé sérült, foltos, két lap kijár, a szennylapokon bejegyzésekkel ugyan attól a személytől, (1816-os évszámmal az egyik bejegyzésnél.