Nagy-Britannia 1908. "Londoni Olimpiai Játékok 1908 - Versenyző" zománcozott jelvény, kék zománccal, hátlapon "949" sorszámmal és "VAUGHTON BIRM(INGHAM)" gyártói jelzéssel (30,5mm) T:2 / Great Britain 1908. "Olympic Games London 1908 - Competitor" enamelled badge, blue enamel, with "949" serial number on reverse and "VAUGHTON BIRM(INGHAM)" makers mark (30,5mm) C:XF
Német Harmadik Birodalom 1938. "7-10. Juli Handball Weltmeisterschaft Berlin 1938 (Július 7-10. Kézilabda Világbajnokság Berlin 1938)" Boda György válogatott kézilabdás hagyatékából származó Br díjérem, az első nagypályás, szabadtéri Kézilabda Világbajnokságról. Szign.: Schnitzer (55,58g/56mm) + Boda György portréja üvegezett keretben valamint három-három fénykép és újságkivágás T:1-,2 / German Th...
Olaszország ~1921-1943. "GIL (GIOVENTU ITALIANA DEL LITTORIO)" a fasiszta pár ifjúsági szervezetének ezüstözött jelvénye, hátlapon "STAB ARTISTICI FIORENTINI" gyártói jelzéssel (34mm) T:2 / Italy ~1921-1943. "GIL (GIOVENTU ITALIANA DEL LITTORIO)" silver plated badge of the Fascist Party's Youth Organization, with "STAB ARTISTICI FIORENTINI" maker's mark on reverse (34mm) C:XF
Olaszország ~1921-1943."CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE" az olasz fasiszta pár ezüstözött jelvénye, hátlapon "CASTELLI GEDOSA S.A. MILANO ROMA" gyártói jelzéssel (38mm) T:2 / Italy ~1921-1943. "CREDERE OBBEDIRE COMBATTERE VINCERE" badge of the Italian Fascist Party, with "CASTELLI GEDOSA S.A. MILANO ROMA" maker's mark on reverse (38mm) C:XF
Olaszország 1942. "Italia - Ungheria - Genova 2 - VIII - 42 XX" Olaszország - Magyarország, részben aranyozott fém díjérem szalagon, "La Medaglia Genova" gyártói jelzéssel, eredeti tokban (~20g/33x41mm) T:1-,2 kis patina / Italy 1942. "Italia - Ungheria - Genova 2 - VIII - 42 XX" Italy - Hungary, partially gilt metal award medal with ribbon and "La Medaglia Genova" makers mark, in original case (~...
Szovjetunió ~1920-1930. "Krími Autonóm Terület Szovjet megbízott" zománcozott fém jelvény (32x16mm) T:2 / Soviet Union ~1920-1930. "Crimean Autonomous Soviet Deputy" enamelled metal badge (32x16mm) C:XF
Szovjetunió ~1960-1970. "Becsület Érdemrend" jelzetlen zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon, hátoldalán sorszám (50x33mm) T:2 / Soviet Union ~1960-1970. "Order of the Badge of Honor" unmarked enamelled Ag decoration with ribbon, numbered on its back (50x33mm) C:XF
Szovjetunió ~1970. "Munka Vörös Zászló Érdemrendje, VI. típus" zománcozott, részben aranyozott Ag kitüntetés eredeti mellszalagon, kézi gravírozású sorszámmal a hátoldalán T:1-,2 aranyozás kopott / Soviet Union ~1970. "Order of the Red Banner of Labour, Type 6" enamelled, partially gilt Ag decoration with original ribbon, hand engraved serial number on back C:AU,XF gold plating worn
1901-2002. Magyar labdarúgó-bajnokcsapatok jelvényei. ~115db klf jelvényt tartalmazó különleges gyűjtemény, üvegezett fakeretben. A csapatok jelvényei mellett megtalálható még benne a Magyar Labdarúgó Szövetség néhány érdekes jelvénye, továbbá a "A Magyar Labdarúgó Bajnokcsapatok 1901-1975" című minikönyv. A keret sérült, a jelvények többsége szép tartású. Megtekintésre ajánlott! T:1-,2 / 1901-20...
Több száz darabos "Demokratikus Ifjúsági Világszövetség" és "Béke, barátság.." témájú jelvény és kitűző, üvegezett fakeretben. A jelvények között a magyar darabok mellett sok külföldi tagszervezet jelvénye is megtalálható. A legtöbb kitűzőn megjelenő téma a béke és a nukleáris fegyverek elleni tüntetés. A jelvények jelentős része szép állapotú, a fakeret borítása sérült. Megtekintésre ajánlott! T:...