Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915 Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger  (102g/60mm) T:1- /  Austro-Hungarian Monarchy 1915. Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915 Br commemorative medal with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (102g/60mm) C:AU
30344.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Ferenc Józsefet és II. Vilmost ábrázoló, Br emlékérem. Szign.: Rudolf Neuberger (102g/60mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Gott mit uns / Viribus unitis 1914-1915" Br commemorative medal with Franz Joseph and Wilhelm II. Sign.: Rudolf Neuberger (102g/60mm) C:AU

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában Br emlékérem, zománcozott gyűrűben, fekete zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (98,9g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Franz Joseph I Br commemorative medallion in enamelled ring, black enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (98,6g/65mm) C:AU
30345.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József / Bízom népemben, s ügyünk igazságában" Br emlékérem, zománcozott gyűrűben, fekete zománc. Szign.: Rudolf Neuberger (98,9g/65mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph I" Br commemorative medallion in enamelled ring, black enamel. Sign.: Rudolf Neuberger (1861-1916) (98,6g/65mm) C:AU

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71
14
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Ferenc József - II. Vilmos / Németország - Ausztria Magyarország - Világháború 1914 Br propaganda emlékérem, M&W St. gyártói jelzéssel (64,93g/54,5mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. Franz Joseph - William II / Deutschland - Österreich Ungarn - Weltkrieg 1914 Br propaganda commemorative medallion, with M&W St. makers mark (64,93g/54,5mm) C:AU
30346.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Ferenc József - II. Vilmos / Németország - Ausztria Magyarország - Világháború 1914" Br propaganda emlékérem, "M&W St." gyártói jelzéssel (64,93g/54,5mm) T:1- / Austro-Hungarian Monarchy 1915. "Franz Joseph - William II / Deutschland - Österreich Ungarn - Weltkrieg 1914" Br propaganda commemorative medallion, with "M&W St." maker's mark (64,93g/54,5mm) C:AU

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
~1920-1930. Szent Margitszigeti Szanatórium Cu lemezplakett, LUDVIG E BPEST gyártói jelzéssel, hátoldalán rögzítésre szolgáló csavarok (53g/66x100mm) T:2- patina, szennyeződés / Hungary ~1920-1930. Szent Margitszigeti Szanatórium (Sanatorium of Saint Margaret Island) one-sided Cu plaque with LUDVIG E BPEST makers mark and with screws on back (53g/66x100mm) C:VF patina, stain
30347.

~1920-1930. "Szent Margitszigeti Szanatórium" Cu lemezplakett, "LUDVIG E BPEST" gyártói jelzéssel, hátoldalán rögzítésre szolgáló csavarok (53g/66x100mm) T:2- patina, szennyeződés / Hungary ~1920-1930. "Szent Margitszigeti Szanatórium (Sanatorium of Saint Margaret Island)" one-sided Cu plaque with "LUDVIG E BPEST" makers mark and with screws on back (53g/66x100mm) C:VF patina, stain

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
~1930. Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás aranyozott Br kitüntető emlékérem Király Kálmán székesfővárosi tanácsnok úrnak a keresztény iparosság támogatójának gravírozással, PAULIK gyártói jelzéssel (164,63g/70mm) T:2 /  Hungary ~1930. Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen) gilt Br medal, engraved to Kálmán Király with makers mark PAULIK (164,63g/70mm) C:XF
30348.

~1930. "Ipari Arany Érem / KIOSZ (Kisiparosok Országos Szervezete) - Magyar Ipar - Magyar Feltámadás" aranyozott Br kitüntető emlékérem "Király Kálmán székesfővárosi tanácsnok úrnak a keresztény iparosság támogatójának" gravírozással, "PAULIK" gyártói jelzéssel (164,63g/70mm) T:2 / Hungary ~1930. "Industrial Gold Medal / KIOSZ (National Association of Craftsmen)" gilt Br medal, engraved to "Kálmán Király" with makers mark "PAULIK" (164,63g/70mm) C:XF

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
58,36
62,86
1930. 1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület egyoldalas Br emlékplakett. Szign.: R.P. (72g/46x70mm) T:2 kis patina / Hungary 1930. 1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület (Civilian Sports Club of Bratislava) one-sided Br plaque. Sign.: R.P. (72g/46x70mm) C:XF
30349.

1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület" egyoldalas Br emlékplakett. Szign.: R.P. (72g/46x70mm) T:2 kis patina / Hungary 1930. "1880-1930. Polgári (Pozsonyi) Torna Egyesület (Civilian Sports Club of Bratislava)" one-sided Br plaque. Sign.: R.P. (72g/46x70mm) C:XF

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
1946. A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM fém egyoldalas plakett (437g/131mm) T:2- erős patina / Hungary 1946. A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM (For the excellent worker of the Locomotive Repair Competition) one-sided metal plaque (437g/131mm) C:VF strong patina
30350.

1946. "A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM" fém egyoldalas plakett (437g/131mm) T:2- erős patina / Hungary 1946. "A Mozdonyjavító verseny jeles munkásának 1946. I. 28. - II. 28. - Istvántelki PM (For the excellent worker of the Locomotive Repair Competition)" one-sided metal plaque (437g/131mm) C:VF strong patina

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1949. A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség kétoldalas Br emlékérem, peremén 225-ös sorszámmal (75,23g/60mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1949. 200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry two-sided commemorative Br medallion with serial number 225 on edge (75,23g/60mm) C:AU,XF edge error
30351.

1949. "A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség" kétoldalas Br emlékérem, peremén 225-ös sorszámmal (75,23g/60mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1949. "200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry" two-sided commemorative Br medallion with serial number "225" on edge (75,23g/60mm) C:AU,XF edge error

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,79
42,86
1976. A magyar forradalom 20 éves évfordulójára Ag emlékérem (22,11g/0.925/38mm) T:2 / Hungary 1976. For the 20th Anniversary of the Revolution of 1956 in Hungary Ag commemorative medallion (22,11g/0.925/38mm) C:XF
30352.

1976. "A magyar forradalom 20 éves évfordulójára" Ag emlékérem (22,11g/0.925/38mm) T:2 / Hungary 1976. "For the 20th Anniversary of the Revolution of 1956 in Hungary" Ag commemorative medallion (22,11g/0.925/38mm) C:XF

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
1992. Jacques Attali - Budapest Br plakett (463,50g/127mm) T:1-,2 / Hungary 1992. Jacques Attali - Budapest Br plaque (463,50g/127mm) C:AU,XF
30353.

1992. "Jacques Attali - Budapest" Br plakett (463,50g/127mm) T:1-,2 / Hungary 1992. "Jacques Attali - Budapest" Br plaque (463,50g/127mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1996. 50 éves a Forint / 1946. augusztus 1. - 1996 jelzett Ag emlékérem MNB dísztokban (31,43g/0.999/42mm) T:PP /  Hungary 1996. 50th Anniversary of Forint / 1st August 1946. - 1996 hallmarked Ag commemorative medal in MNB case (31,43g/0.999/42mm) C:PP
30354.

1996. "50 éves a Forint / 1946. augusztus 1. - 1996" jelzett Ag emlékérem MNB dísztokban (31,43g/0.999/42mm) T:PP / Hungary 1996. "50th Anniversary of Forint / 1st August 1946. - 1996" hallmarked Ag commemorative medal in MNB case (31,43g/0.999/42mm) C:PP

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
2006. 1916. Ausztria-Magyarország Ag emlékérem pár, A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa, tanúsítvánnyal, 1000 kibocsátott darab (31,1g/0.999 és 0.925/40mm) T:1 / Hungary 2006. 1916. Austria-Hungary Ag medallion pair in case with certificate, only 1000 examples! (31,1g/0.999 and 0.925/40mm) C:UNC
30355.

2006. "1916. Ausztria-Magyarország" Ag emlékérem pár, A Magyar Pénzverő és a Münze Österreich közös kiadványa, tanúsítvánnyal, 1000 kibocsátott darab (31,1g/0.999 és 0.925/40mm) T:1 / Hungary 2006. "1916. Austria-Hungary" Ag medallion pair in case with certificate, only 1000 examples! (31,1g/0.999 and 0.925/40mm) C:UNC

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,75
51,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft