Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Kiss Nagy András (1930-1997) ~1980. "II. János Pál Pápa" Br emlékplakett (541g/135mm) T:1- /  Hungary ~1980. "Pope John Paul II" Br commemorative plaque. Sign.: András Kiss Nagy (541g/135mm) C:AU
30284.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Kocsisné Gerencsér Anna (1911-) 1942. "Elődeink nyomában - Istenért - Hazáért / Esztergomi Érseki R.K. Tanítóképző - 1842-1942" ezüstözött Al emlékérem (17,29g/50mm) T:1- / Hungary 1942. "Walking the path of our Ancestors - For God - For Country / Archbishopial Roman Catholic Teacher's School in Esztergom - 1842-1942" silver plated Al commemorative medallion. Sign.: Anna Kocsisné Gerencsér (17,29g/50mm) C:AU
30285.

Kocsisné Gerencsér Anna (1911-) 1942. "Elődeink nyomában - Istenért - Hazáért / Esztergomi Érseki R.K. Tanítóképző - 1842-1942" ezüstözött Al emlékérem (17,29g/50mm) T:1- / Hungary 1942. "Walking the path of our Ancestors - For God - For Country / Archbishopial Roman Catholic Teacher's School in Esztergom - 1842-1942" silver plated Al commemorative medallion. Sign.: Anna Kocsisné Gerencsér (17,29g...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Konyorcsik János (1926-2010) DN "Mennyi sok mindent oda-adtam amíg ily szépen elfáradtam - Ady" egyoldalas Br emlékérem (180g/90mm) T:2 patina / Hungary ND "Mennyi sok mindent oda-adtam amíg ily szépen elfáradtam - Ady" one-sided Br plaque with a citation of Endre Ady poet. Sign.: János Konyorcsik (180g/90mm) C:XF patina
30286.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Kovács Dezső (1921-) 1970. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (134,18g/0.835/69,5mm) T:2 patina /  Hungary 1970. "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (134,18g/0.835/69,5mm) C:XF patina
30287.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Ligeti Erika (1934-2004) 1976. "Eredményes fásításért MÉM 1976" kétoldalas Br plakett (277g/96mm/) T:1- /  Hungary 1976. "Eredményes fásításért MÉM 1976" double-sided plaque. Sign.: Erika Ligeti (277g/96mm/) C:AU
30288.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Lisztes István (1942-) 1985. "Neki csak! Föl! Légy szabad -  még szabadabb - Vállald magad! Föl föl - Csak úgy érdemes" Br emlékplakett, rajta idézet a Illyés Gyula "Madarak" című verséből (295g/113mm) T:2 /  Hungary 1985. Poem quote from Gyula Illyés on Br commemorative plaque from "Madarak (Birds)" Sign.: István Lisztes (295g/113mm) C:XF
30289.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Loósz József (1908-) 1947. "SAS / Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért" jelzetlen Ag és Br emlékérem pár (40mm) T:2 patina, ph. / Hungary 1947. "SAS / Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért (Quick-Give-Help / For Prisoners of War, Hospitals and Consumptives)" Ag (without hallmark) and Br commemorative medallions. Sign.: József Loósz (40mm) C:XF patina, edge error
30290.

Loósz József (1908-) 1947. "SAS / Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért" jelzetlen Ag és Br emlékérem pár (40mm) T:2 patina, ph. / Hungary 1947. "SAS / Siess-Adj-Segíts / Hadifoglyokért, kórházakért, tüdőbetegekért (Quick-Give-Help / For Prisoners of War, Hospitals and Consumptives)" Ag (without hallmark) and Br commemorative medallions. Sign.: József Loósz (40mm) C:XF pat...

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Madarassy Walter (1909-1994) 1930. "Virágos Budapest Virágos Magyarország Jutalomérme / Virágos út vezessen virágos Nagymagyarországba" aranyozott Br emlékérem (72,07g/60mm) T:2,2- ph., aranyozás kopott  / Hungary 1930. "Floral Budapest Floral Hungary Prize Medal" gold plated Br medal. Sign.: Walter Madarassy (72,07g/60mm) C:XF,VF edge error, gold plated worn
30291.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Madarassy Walter (1909-1994) 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1907-1971" Br emlékérem (85,46g/60mm) T:1- kis ph. / Hungary 1971. "70 éves a Magyar Numizmatikai Társulat 1907-1971 (70th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society 1907-1971)" Br commemorative plaque. Sign.: Walter Madarassy  (85,46g/60mm) C:AU small edge error
30292.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Madách Imre 1823-1864  / Az Ember Tragédiája" Br plakett (327,72g/~84-89mm) T:2 patina / Hungary ND "Madách Imre 1823-1864  / Az Ember Tragédiája (Imre Madách / The Tragedy of Man)" two-sided Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (327,72g/~84-89mm) C:XF patina
30293.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Martinelli Jenő (1886-1949) 1921. "C.G. Bowden látogatása Budapesten / Budapest szegényeinek fáradhatatlan támogatója" Br emlékérem (150g/83mm) T:2,2- szennyeződés  / Hungary 1921. "C.G. Bowden látogatása Budapesten / Budapest szegényeinek fáradhatatlan támogatója (Visitation of C.G. Bowden in Budapest / Unwavering patron of penniless of Budapest)" Br commemorative medal. "C.G. BOWDEN BUDAPEST ANNO DOMINI MDCCCCXXI" Sign.: Jenő Martinelli (150g/83mm) C:XF,VF stain HP 3517
30294.

Martinelli Jenő (1886-1949) 1921. "C.G. Bowden látogatása Budapesten / Budapest szegényeinek fáradhatatlan támogatója" Br emlékérem (150g/83mm) T:2,2- szennyeződés / Hungary 1921. "C.G. Bowden látogatása Budapesten / Budapest szegényeinek fáradhatatlan támogatója (Visitation of C.G. Bowden in Budapest / Unwavering patron of penniless of Budapest)" Br commemorative medal. "C.G. BOWDEN BUDAPEST ANN...

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Medgyessy Ferenc (1881-1958) 1941. "A magyar legyen magyar, erős és hű" Br emlékplakett márványlapon (Br.:2,5kg /plakett ~150mm) T:2 /  Hungary 1941. "Quote from István Széchenyi" Br commemorative plaque on marble slab. Sign.: Ferenc Medgyessy (Br.: 2,5kg/ the plaque ~150mm) C:XF
30295.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
19,43
21,43
22

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft