Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Telcs Ede (1872-1948) 1910. "Boszorkány" mesés motívumokat ábrázoló egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén sorszámozott, 101-es sorszámmal (92,51g/43,5x81mm) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1910. "Witch" one-sided Br plaque depicting fairytale motiffs, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, serial number on edge "101". Sign: Ede Telcs (1872-1948) C:AU,XF small edge error HP.: 6099.
30320.

Telcs Ede (1872-1948) 1910. "Boszorkány" mesés motívumokat ábrázoló egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén sorszámozott, 101-es sorszámmal (92,51g/43,5x81mm) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1910. "Witch" one-sided Br plaque depicting fairytale motiffs, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, serial number on edge "101". Sign: Ede Telcs (1872-1948) C:AU,X...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
41
Telcs Ede (1872-1948) 1924. "Az élet semmit sem adott az emberiségnek nagy erőfeszítések nélkül" Br plakett latin nyelvű Horatius idézettel, hátoldalán csavar, akasztóval. "NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS" (~1766g/297x256mm) T:2 patina / Hungary 1924. "Life grants nothing to us mortals without hard work" Br plaque with Latin language citation of Horace, with screw and hanger on back. "NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS". Sign.: Ede Telcs (~1766g/297x256mm) C:XF patina HP 6164var
30321.

Telcs Ede (1872-1948) 1924. "Az élet semmit sem adott az emberiségnek nagy erőfeszítések nélkül" Br plakett latin nyelvű Horatius idézettel, hátoldalán csavar, akasztóval. "NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS" (~1766g/297x256mm) T:2 patina / Hungary 1924. "Life grants nothing to us mortals without hard work" Br plaque with Latin language citation of Horace, with screw and hanger on back. "...

Kikiáltási ár:
380 000 Ft
984,46
1 085,71
Telcs Ede (1872-1948) 1928. "Ignatius Fekete" egyoldalas Br emlékérem (88,05g/60mm) T:2 / Hungary 1928. "Ignatius Fekete" one-sided Br commemorative medallion. "IGNATIUS FEKETE - AETATIS SUAE - LXX" Sign.: Ede Telcs (88,05g/60mm) C:XF HP 6190.
30322.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,13
20,00
Tóth Béla (1941- ) 1983. "Nagyvázsony 1983 / Veszprém Megyei Idegenforgalmi Hivatal - Balaton Tourist Nord" kétoldalas Br plakett (615g/131mm) T:2 /  Hungary  1983. "Nagyvázsony 1983 / Tourist Office of Veszprém County" two sided Br plaque. Sign.: Béla Tóth (615g/131mm) C:XF
30323.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57
Tóth István (1861-1934) ~1904. "Jókai 1825-1904" Jókai Mórt ábrázoló Br plakett, hátoldalán akasztóval (802g/210x166mm) T:2 / Hungary ~1904. "Jókai 1825-1904" Br plaque depicting Mór Jókai writer, with hanger on back. Sign.: István Tóth (802g/210x166mm) C:XF HP 6295.
30324.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Török János (1932-) / Szabó Géza (1939) 1987. "Baranya megyei Éremgyűjtők / St. Eligius - Pécs" Br (37,48g/42,5mm) és piefort sárgaréz (70,75g/42,5mm) emlékérem T:1-,2 / Hungary 1987. "Baranya megyei Éremgyűjtők (Numismatic Collectors of Baranya county) / St. Eligius - Pécs" Br (37,48g/42,5mm) and piefort Brass (70,75g/42,5mm) commemorative medal. Sign.: János Török C:AU,XF Adamo PS6
30325.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Turáni Kovács Imre (1910-1975) DN "Ady Endre emlékverseny - Ady-kör" Br sakk emlékérem, mesterjegy nélkül (698g/108mm) T:2- patina / Hungary ND "Ady Endre emlékverseny - Ady-kör (Ady Endre Commemorative Competition - Ady Group)"  Br chess commemorative plaque without mark, made by Imre Turáni Kovács (698g/108mm) C:VF patina
30326.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
Várady Lajos (1911-1998) 1983. "Keleti Károly 1833-1892 - Születésének 150. évfordulójára - Központi Statisztikai Hivatal 1983" egyoldalas Br plakett (519g/132mm) T:1- kis anyagfölösleg / Hungary 1983. "Károly Keleti 1833-1892 - 150th Anniversary of Birth - Central Statistics Office 1983" one-sided Br plaque. Sign.: Lajos Várady (519g/132mm) C:AU small excess material
30327.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Vincze Pál (1907-1994) 1931. "Resurget (Feltámadás)" egyoldalú Br plakett (136g/80x56mm) T:2 / Hungary 1931. "Resurget (Resurrection)" Br plaque. Sign.: Pál Vincze (136g/80x56mm) C:XF  HP 6446.
30328.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
16
Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1913. "Kiss József 1843-1913 / Ne tapsoljatok! A taps a darab végét jelenti de az aktor még nem kész és tovább játszani akar" egyoldalas Br emlékplakett (139,30g/80x58mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1913. "József Kiss 1843-1913 / Don't clap! The Clap is the end of the play, but the Actor is not finished yet and wants more" one-sided Br plaque. Sign.: János Zsákodi Csiszér (139,30g/80x58mm) C:AU,XF edge error
30329.

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1913. "Kiss József 1843-1913 / Ne tapsoljatok! A taps a darab végét jelenti de az aktor még nem kész és tovább játszani akar" egyoldalas Br emlékplakett (139,30g/80x58mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1913. "József Kiss 1843-1913 / Don't clap! The Clap is the end of the play, but the Actor is not finished yet and wants more" one-sided Br plaque. Sign.: János Zsákodi Csiszé...

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,25
15,71
Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1918. "Károlyi Mihály 1918. okt. 31. - nov. 16." Zn emlékérem (10,96g/24x34mm) T:2,2- oxidáció / Hungary 1918. "Károlyi Mihály 31. okt. - 16. nov. 1918" Zn commemorative medal. Sign.: János Zsákodi Csiszér (10,96g/24x34mm)  C:XF,VF oxidation
30330.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
1861. "Széki Gróf Teleki László" Sn emlékérem "SZÉKI GRÓF TELEKI LÁSZLÓ, SZ: 1811 FEBR: 11=kén, + 1861 MAJ: 8=kán, / EGY ORSZÁGNAK VOLTÁL REMÉNYE, MOST EGY ORSZÁGNAK GYÁSZA VAGY. REMÉNYÜNK MEGHALT MÉLY GYÁSZUNKBAN OH ISTEN! KÉRÜNK EL NE HAGYJ!" (19,65g/40,5mm) T:2,2- karc / Hungary 1861. "Count László Teleki IV de Szék" Sn commemorative medallion (19,65g/40,5mm) C:XV,VF scratched
30331.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft