Telcs Ede (1872-1948) 1910. "Boszorkány" mesés motívumokat ábrázoló egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén sorszámozott, 101-es sorszámmal (92,51g/43,5x81mm) T:1-,2 kis ph. / Hungary 1910. "Witch" one-sided Br plaque depicting fairytale motiffs, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, serial number on edge "101". Sign: Ede Telcs (1872-1948) C:AU,X...
Telcs Ede (1872-1948) 1924. "Az élet semmit sem adott az emberiségnek nagy erőfeszítések nélkül" Br plakett latin nyelvű Horatius idézettel, hátoldalán csavar, akasztóval. "NIL SINE MAGNO VITA LABORE DEDIT MORTALIBUS" (~1766g/297x256mm) T:2 patina / Hungary 1924. "Life grants nothing to us mortals without hard work" Br plaque with Latin language citation of Horace, with screw and hanger on back. "...
Tóth István (1861-1934) ~1904. "Jókai 1825-1904" Jókai Mórt ábrázoló Br plakett, hátoldalán akasztóval (802g/210x166mm) T:2 / Hungary ~1904. "Jókai 1825-1904" Br plaque depicting Mór Jókai writer, with hanger on back. Sign.: István Tóth (802g/210x166mm) C:XF HP 6295.
Török János (1932-) / Szabó Géza (1939) 1987. "Baranya megyei Éremgyűjtők / St. Eligius - Pécs" Br (37,48g/42,5mm) és piefort sárgaréz (70,75g/42,5mm) emlékérem T:1-,2 / Hungary 1987. "Baranya megyei Éremgyűjtők (Numismatic Collectors of Baranya county) / St. Eligius - Pécs" Br (37,48g/42,5mm) and piefort Brass (70,75g/42,5mm) commemorative medal. Sign.: János Török C:AU,XF Adamo PS6
Turáni Kovács Imre (1910-1975) DN "Ady Endre emlékverseny - Ady-kör" Br sakk emlékérem, mesterjegy nélkül (698g/108mm) T:2- patina / Hungary ND "Ady Endre emlékverseny - Ady-kör (Ady Endre Commemorative Competition - Ady Group)" Br chess commemorative plaque without mark, made by Imre Turáni Kovács (698g/108mm) C:VF patina
Várady Lajos (1911-1998) 1983. "Keleti Károly 1833-1892 - Születésének 150. évfordulójára - Központi Statisztikai Hivatal 1983" egyoldalas Br plakett (519g/132mm) T:1- kis anyagfölösleg / Hungary 1983. "Károly Keleti 1833-1892 - 150th Anniversary of Birth - Central Statistics Office 1983" one-sided Br plaque. Sign.: Lajos Várady (519g/132mm) C:AU small excess material
Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1913. "Kiss József 1843-1913 / Ne tapsoljatok! A taps a darab végét jelenti de az aktor még nem kész és tovább játszani akar" egyoldalas Br emlékplakett (139,30g/80x58mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1913. "József Kiss 1843-1913 / Don't clap! The Clap is the end of the play, but the Actor is not finished yet and wants more" one-sided Br plaque. Sign.: János Zsákodi Csiszé...
1861. "Széki Gróf Teleki László" Sn emlékérem "SZÉKI GRÓF TELEKI LÁSZLÓ, SZ: 1811 FEBR: 11=kén, + 1861 MAJ: 8=kán, / EGY ORSZÁGNAK VOLTÁL REMÉNYE, MOST EGY ORSZÁGNAK GYÁSZA VAGY. REMÉNYÜNK MEGHALT MÉLY GYÁSZUNKBAN OH ISTEN! KÉRÜNK EL NE HAGYJ!" (19,65g/40,5mm) T:2,2- karc / Hungary 1861. "Count László Teleki IV de Szék" Sn commemorative medallion (19,65g/40,5mm) C:XV,VF scratched