Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Csóka Zsuzsanna (1962-) 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat / 'Szervusztok, fiúk' - Réthy László (1851-1914)" Br (9,33g/24x24mm), jelzett Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) és Au (10,50g/0.986/25x25mm) csegely T:1,1- (a két Ag és az Au eredetileg PP) fo. / Hungary 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat (111st Anniversary of Hungarian Numismatic Society) / 'Szervusztok, fiúk' - Réthy László (1851-1914)" Br (9,33g/24x24mm), hallmarked Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) and Au (10,50g/0.986/25x25mm) klippe. Sign.: Zsuzsanna Csóka C:UNC,AU (the two Ag and the Au klippe are originally PP) spotted
30260.

Csóka Zsuzsanna (1962-) 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat / 'Szervusztok, fiúk' - Réthy László (1851-1914)" Br (9,33g/24x24mm), jelzett Ag (10,71g/0.999/25x25mm), piefort Ag (21,52g/0.999/25x25mm) és Au (10,50g/0.986/25x25mm) csegely T:1,1- (a két Ag és az Au eredetileg PP) fo. / Hungary 2012. "111 éves a Magyar Numizmatikai Társulat (111st Anniversary of Hungarian Numismatic Society)...

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
621,76
685,71

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1955. "Gépipari Tudományos Egyesület Bánki Donát Emlékérem" kétoldalas Br emlékérem, hátlapon gravírozás (80,09g/60mm) T:1- / Hungary 1955. "Donát Bánki Commemorative Medallion of the Scientific Association of Mechanical Engineering" double-sided Br medallion, engraving on backside (80,09g/60mm) C:AU
30261.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml." kétféle ötvözet  és Br emlékérem pár, peremükön sorszámmal (94,39g és 78,09g/~47-50mm) T:2 patina / Hungary 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml. (Numismatic Society - Memory for collectors)" alloy and Br commemorative medals, both numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (94,39g és 78,09g/~47-50mm) C:XF patina
30262.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml." kétféle ötvözet és Br emlékérem pár, peremükön sorszámmal (94,39g és 78,09g/~47-50mm) T:2 patina / Hungary 1961. "Éremtani Társulat 1901-61 / Régi pénz - Gyűjtőnek eml. (Numismatic Society - Memory for collectors)" alloy and Br commemorative medals, both numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (94,39g és 78,09g/...

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1968. "Numismaticus Hungaricus 1901" peremén sorszámozott Br emlékplakett (455g/125mm) T:2 /  Hungary 1968. "Numismaticus Hungaricus 1901" Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (455g/125mm) C:XF
30263.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Csúcs Ferenc (1905-1999) DN "S Eligius Auxilium Aurificis Patronus" Br plakett Szent Eligiusról, az aranyművesek védőszentjéről, peremén jelzések (76,13g/47-49mm) T:2 hátoldalán matricák / Hungary ND "S Eligius Auxilium Aurificis Patronus" Br plaque about Saint Eligius,  the patron saint of goldsmiths, with marks on edge. Sign.: Ferenc Csúcs (76,13g/47-49mm) C:XF stickers on back
30264.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Edvi Illés György (1911-1991) DN "Liszt 1811-1886" hátoldalán jelzett és sorszámozott Herendi porcelán plakett (245g/133mm) T:2 rögzítés céljából felül két lyuk /  Hungary ND "Franz Liszt 1811-1886" marked and numbered Herendi porcelain plaque. Sign.: György Edvi Illés (245g/133mm) C:XF two holes on upper edge for mounting
30265.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Ernst Kálmán(?) 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T.  Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án" Br plakett, "Exner K." és "S.G.A." gyártói jelzéssel (49g/50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T.  Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án (Mathias Rex the Just - Trade mark / Capital City Brewer Joint Stock Company - For the Memory of Opening" Br plaque with "Exner K." and "S.G.A." makers mark. Sign.: Kálmán Ernst(?) (49g/50mm) C:XF small edge error
30266.

Ernst Kálmán(?) 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án" Br plakett, "Exner K." és "S.G.A." gyártói jelzéssel (49g/50mm) T:2 kis ph. / Hungary 1914. "Mátyás király az igazságos - Véd-jegy / Fővárosi Sörfőző R.T. Kőbányán - A megnyitás emlékére 1914. június hó 28-án (Mathias Rex the Just - Trade mark / Capital City...

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
23,32
25,71

Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1907", sorszámozott, 5-ös sorszámmal (74,5g/42x70,5mm) T:2 / Hungary 1907. "Europa" one-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1907" and serial number "5" on edge  Sign: Robert Franges-Mihanovic (74,5g/42x70,5mm) C:XF HP.: 2302
30267.

Franges-Mihanovic Róbert (1872-1940) 1907. "Európa" egyoldalas Br plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1907", sorszámozott, 5-ös sorszámmal (74,5g/42x70,5mm) T:2 / Hungary 1907. "Europa" one-sided Br plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1907" and serial number "5" on edge Sign: Robert Franges-Mihanovic (74,5g/42x70,5mm) C:XF HP.: 23...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
15

Fritz János (1947-) 1981. "Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend" Br plakett eredeti tokban (378,4g/100x76,5mm) T:1-,2 / Hungary 1981. "Interkozmosz - Országos Űrhajós Bélyegkiállítás - Körmend (Intercosmos - National Astronaut Stamp Exhibition in Körmend)" Br plaque in original case. Sign.: János Fritz (378,4g/100x76,5mm) C:AU,XF
30268.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,33
10,29

Gara Arnold? (1882-1929) 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség" Br emlékérem (28,06g/40mm)  + Yrjö Liipola (1881-1971) 1910. "Maywald Józsefnek hálás tanítványai" Br plakett (77,35g/59x48mm) T:2 ph. /  Hungary 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség (In memory of the 30th International Regatta)" Br commemorative medal. Sign.: Arnold Gara? (28,06g/40mm) + 1910. "To József Maywald from his grateful students" Br plaque. Sign.: Yrjö Liipola (77,35g/59x48mm) C:XF edge error
30269.

Gara Arnold? (1882-1929) 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség" Br emlékérem (28,06g/40mm) + Yrjö Liipola (1881-1971) 1910. "Maywald Józsefnek hálás tanítványai" Br plakett (77,35g/59x48mm) T:2 ph. / Hungary 1927. "1892-1927 Jubiláris XXX. Nemzetközi Nagy Regatta Emlékére / Magyar Evezős Szövetség (In memory of the 30th International Regatta)"...

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

Gáti Gábor (1937-) DN "Allegro Barbaro" Br emlékplakett (508g/140x140mm) T:1-,2 /  Hungary ND "Allegro Barbaro" Br commemorative plaque. Sign.: Gábor Gáti (508g/140x140mm) C:AU,XF
30270.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Gerl Károly (1857-1907) 1883. "Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest 1941" Br díjérem füllel (169g/68mm) T:2- patina, ph. / Hungary 1941. "Nemzeti Vadászati Védegylet - Agancs kiállítás Budapest (National Hunters Protection Society - Antler exhibition Budapest)" Br award medal with ear. Sign.: Károly Gerl (169g/68mm) C:VF patina, edge error
30271.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft