Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 123

Gerl Károly (1857-1907) 1977. "Tagsági érem" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) és Ag (30,60g/0.925/39mm). Az egyik Br és az Ag névre szóló érmek, keltezéssel + 1999. "Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete" sorszámozott, névre szóló Ag emlékérem (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (a két Ag eredetileg PP) patina  / Hungary 1977. "Tagsági érem (Membership medal)" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) and Ag (30,60g/0.925/39mm). One of the bronze medals and the Ag medal are with the owner's name and date + 1999. "Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete (Membership medal / 30th Anniversary of the Hungarian Numismatic Collectors Society)" Ag commemorative medal with serial number and the owner's name. Sign.: Károly Gerl (without hallmark) (33,77g/0.925/42,5mm) C:AU (the silver medals are originally PP) patina Adamo MNT1, MNT1var
30272.

Gerl Károly (1857-1907) 1977. "Tagsági érem" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) és Ag (30,60g/0.925/39mm). Az egyik Br és az Ag névre szóló érmek, keltezéssel + 1999. "Tagsági érem / 30 éves a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete" sorszámozott, névre szóló Ag emlékérem (33,77g/0.925/42,5mm) T:1- (a két Ag eredetileg PP) patina / Hungary 1977. "Tagsági érem (Membership medal)" Br (2x; 26,41g és 25,94g/39mm) ...

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920.  "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II." jelzett Ag díjérem, hátoldalon "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (54,71g/0.800/50mm) T:2 patina-  / Hungary 1920. "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II. (Champion's Medallion of Hungarian Swimming Association - High Diving 1938. II)" hallmarked Ag award medallion, with "LUDVIG BP" makers mark on reverse. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (54,71g/0.800/50mm) C:XF patina
30273.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) 1920. "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II." jelzett Ag díjérem, hátoldalon "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (54,71g/0.800/50mm) T:2 patina- / Hungary 1920. "Magyar Úszó-Szövetség Bajnoki Érme / Toronyugrás 1938 II. (Champion's Medallion of Hungarian Swimming Association - High Diving 1938. II)" hallmarked Ag award medallion, with "LUDVIG BP" m...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) DN "Isa pur és chomuv wogmuc" egyoldalas Br plakett (62,22g/44x60mm) T:1-,2 / Hungary ND "Isa pur és chomuv wogmuc" one-sided Br plaque with qoute of Funeral Sermon and Prayer, the oldest known and surviving contiguous Hungarian text (62,22g/44x60mm) C:AU,XF HP.: 2621.
30274.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
42

30275.

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
194,30
214,29

Huber Oszkár "Tarján" (1875-1933) 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909" jelzett Ag sport díjérem, füllel, szalag nélkül, hátoldalon gravírozva "Magyar Kupa I. 1925" (18,94g/35,5mm) T:2 ph. / Hungary 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909 (Hungarian Football Association 1909)" hallmarked Ag medallion with ear, without ribbon, reverse engraved "Magyar Kupa I. 1925". Sign.: Oszkár Huber "Tarján" (18,94g/35,5mm) C:XF edge error
30276.

Huber Oszkár "Tarján" (1875-1933) 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909" jelzett Ag sport díjérem, füllel, szalag nélkül, hátoldalon gravírozva "Magyar Kupa I. 1925" (18,94g/35,5mm) T:2 ph. / Hungary 1925. "Magyar Labdarúgók Szövetsége 1909 (Hungarian Football Association 1909)" hallmarked Ag medallion with ear, without ribbon, reverse engraved "Magyar Kupa I. 1925". Sign.: Oszkár Huber "Tarján...

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,27
40,00

Imre Gábor (1890-1976) 1936. "Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek" Br emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel (76,50g/59mm) T:2 kis patina / Hungary 1936. "Kecskemét Hirös Hét / Örvös János szerkesztőnek (Kecskemét Famous Week - For János Örvös editor)" Br commemorative plaque with "LUDVIG" makers mark. Sign.: Gábor Imre (76,50g/59mm) C:XF small patina
30277.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Ispánki József (1906-1992) 1936. Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas Br emlékérem "BVDA RECVPERATA 1686-1936" (180,13g/77mm) T:2 / Hungary 1936. Double-sided commemorative Br medallion for the recapture of Buda in 1686, "BVDA RECVPERATA 1686-1936". Sign.: József Ispánki (180,13g/77mm) C:XF
30278.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Iván István (1905-1968) DN "Szent György" öntött Br plakett, peremén sorszám (8.) (295g/119x89mm) T:2 / Hungary ND "Szent György (Saint George)" cast Br plaque with serial number (8th) on edge. Sign.: Isván Iván (295g/119x89mm) C:XF
30279.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

Kampfl József (1939-) 1981. "XII. Fül- Orr- Gégészeti Világkongresszus, Budapest / Dr. Poltzer Ádám" angol nyelvű felirattal ellátott Br emlékplakett (458,15g/101mm) T:2 /  Hungary 1981. "XII. World Congress of Oto- Rhino- Laryngology, Hungary, Budapest / Dr. Adam Poltzer" Br commemorative medallion. Sign.: József Kampfl (458,15g/101mm) C:XF
30280.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

Kisfaludi Stróbl Zsigmond (1884-1975) 1927. "Tiszántúli Automobil Club Turaversenye 1926. okt. 10." egyoldalas öntött Br plakett (221,25g/114mm) T:1- kis patina, hátoldalán felületi karc / Hungary 1927. "Tiszántúl Automobile Club Touring Race 10th October 1926" commemorative Br cast plaque. Sign: Zsigmond Kisfaludi Stróbl (221,25g/114mm) C:AU small patina, slightly scratch on back
30281.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Kiss György (1943-2016) 2001. "Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI" Br emlékplakett, peremén számozott (398,43g/87mm) T:1- / Hungary 2001. "Száz éves a Magyar Numizmatikai Társulat / MCMI - MMI (100th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society)" Br commemorative plaque, numbered on edge. Sign.: György Kiss (398,43g/87mm) C:AU
30282.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

Kiss Nagy András (1930-1997) ~1980. "Erkel Ferenc-Díj" öntött Br díjérem (158,76g/69mm) T:1-,2 ragasztónyom  / Hungary ~1980. "Erkel Ferenc-Díj (Ferenc Erkel Award)" commemorative Br cast medallion. Sign: András Kiss Nagy (158,76g/69mm) C:AU,XF gluemark
30283.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft