[Kubinyi Sándor] Alexandrus Kubinyi: Enchiridion Lexici Juris Incliti Regni Hungariae, seu extractus universarum legum patriarum, omnes in toto Corpore Juris occurentes Materias, incluso Opere Tripartito & Kitonichio... Posonii [Pozsony], 1798, Sumptibus & Typ. Simonis Petri Weber, VIII+824 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen apró molyrágta lyukakkal, de egyébként belül szép, megkímélt állapotban.
A címlapon borosjenői és szegedi Tisza Lajos (1832-1898) politikus, miniszter, kormánybiztos, Tisza Lajos (1798-1856) politikus, Bihar vármegyei alispán, majd főispáni helytartó fiának, Tisza Kálmán (1830-1902) politikus, miniszterelnök testvérének, Tisza István (1861-1918) politikus, miniszterelnök nagybátyjának névbélyegzőjével, valamint Tisza Lajos koronás, 'persevero' feliratos szárazbélyegzős monogramjával az elülső előzéklapon./
In Latin language. Gilt half-leather-binding, with little bit worn cover, with little holes from moths on the spine, but the other things are okay, in good condition.
With the name stamps of Lajos Tisza (1798-1856), the brother of Kálmán Tisza (1830-1902) and the uncle of István Tisza (1861-1918) politician, prime minister of Hungary.
(Werbőczy) Verbőczy István: Magyar és Erdély-országnak törvénykönyve, íratott - - által. 1514. esztendőben.
Posonban és Pesten, 1806. Füskúti Landerer M. 516 p. 12 sztl. lev. Rézmetszetű címlappal. Kiadói kissé szakadt papír kötésben. Ritka kiadás!
Az 1921. évi törvények gyűjteménye. Bp., 1922. Tisza Testvérek. Benne a XXXIII. törvény a Trianoni békeszerződés becikkejezéséről angol, német, francia nyelven, térképpel. Egészvászon kötésben. / Collection of the laws of 1921 including the text of the Treaty of Trianon in French, English, German with map. Full llinen binding.
Sir Maine Sumner Henrik: A jog őskora. Fordította Pulszky Ágost. Bp., 1875, MTA, XXIV+443 p. Kiadói egészvászon-kötés, fakó gerinccel, intézményi bélyegzővel. Egyetlen kiadás! Ritka!
Lónyay Menyhért: A bankügy. Közügyeinkről. II. Bp., 1875, Athenaeum,613+2 p. Egyetlen kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Gide Pál: A nők joga. I-II. kötet. Tanulmány a női magánjogi helyzetéről a régi és új jogban. Fordította: Tóth Lőrinc. Bp., 1886, MTA, VI+2+390+2+4+408+4 p. Második kiadás. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.