[Christoph von Schmid (1768-1854)]: Smid Kristóf' ifjúságot érdeklő irományai IV. kötet. Egy gyűjtemény a' legoktatóbb és legkellemetesebb történetekből és előbeszéllésekből. 1. Segítség a szükségben. 2. Itha Toggenburgi grófné viszontagságai. Magyar nyelvre szabadon átültette Csontos István (1787-1831.) Bp.,1844, Emich Gusztáv, 210 p. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, márv...
Haranghy Jenő: Vidám és igaz történetek a régi pesti állatkertből 1. Vén pelikán és a 7 vadkacsa. A gyermekek számára elmondja és rajzolta: - -. Olcsó Mesekönyvek I. Bp.,é.n. [cca 1940],Szépmíves Műhely,(Arany János-ny.), 30+2 p. Haranghy Jenő egészoldalas rajzaival. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
Székely László-Radnainé Bauer Erzsi: Bodri és társai. Szombathely,[1944], Martineum, hat színes tábla. Kiadói haránt-alakú leporelló kötés, javított kötéssel, kis kopásnyomokkal, az utolsó tábla háta kissé hullámos. Ritka!
Der klein Däumling. Ein Märchen nach Ludwig Bechstein. Marie "Rie" Cramer (1887-1977) holland grafikus, illusztrátor 8 színes illusztrációjával, közte 4 színes litográfiával. Leipzig, é.n., A. Anton&Co., 14+3 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, a 4 offszet illusztráció ragasztása részben elengedett, kissé foltos hátsó borítóval, jó állapotban./ Der klein Däumling. Ein Märchen nach Ludwig Bec...
Brunhoff, Jean de: Babár, a csodálatos elefánt. Fordította: Gereblyés László. Bp.,[1947],Cserépfalvi,(Független-ny.), 143 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
Maci és Maxi. A két mókás állatkerti csimpánz. Haranghy Jenő illusztrációival. Bp., én., Szépmíves Műhely, négy színes tábla. Kiadói haránt-alakú leporelló-kötés, javított kötéssel. Ritka!
Vadállatok. Földes Imre rajzaival. hn.,én., nyn., öt színes tábla. Kiadói haránt-alakú leporelló-kötés, kisebb hibákkal, két tábla kötésénél javítással. Ritka!