Militärgeographie des südwestlichen Kriegsschauplatzes.. Mit 15 Beilagen, 11 im Text eingehefteten Skizzen und 40 Landschaftsbildern. Wien 1908. 88p. Német nyelven. Elvált kiadói papírborítékban, kissé foltos borítóval. Borítón, címlapon és az egyik kihajtható mellékleten K.u.k. Husarenregiment Herzog Artur von Conaught und Strathearn (Császári és Királyi 4. Arthur connaughti és strathearni herceg...
Dr. Marjay Frigyes: Keresztes hadjárat 1941... Bp., Stádium. Kiadói félvászon kötésben jó állapotban, eredeti sérült papír védőborítóval , képekkel gazdagon illusztrált
Kutzer Ernő, Ernst: Komor és derüs képek a világháborúból. A második hadsereg hadsegítő céljai javára. Ernstes & heiteres aus dem Weltkrieg. Bilder von Ernst Kutzer. Kriegsfürsorgezwecken der k. u. k. zweiten armee gewidmet. [Wien, 1917. Hartmann]. [1] fol. (címlap) + 36 t Félvászon, zsinórzárású mappában
Zentay István: "Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók!" (Hadinapló.) Bp.,1942, Vitézi Rend Zrínyi Csoport, 154 p. Fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, az illusztrált papírborító hiányzik, egyébként jó állapotban. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott fasiszta, és szovjetellenes könyvek tiltott listáján. Ritka!
Solth Imre, vitéz: Egy tüzértiszt naplója az 1914-18. évi világháborúból. Budapest, 1942. Orsz. Tiszti Tudományos és Kaszinó Egyesület - Madách Nyomda. XIV + 543 p. Szövegközti képekkel és térképvázlatokal. Az Országos Tiszti Tudományos és Kaszinó Egyesület. Kiadványai II. Kiadói egészvászon-kötésben. jó állapotban