14 000 Ft
Mészáros Ignátz, bodó-baári és nagy-lútséi: Buda várának viszsza vételekor a' keresztények fogságába esett egy Kartigam névü török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekböl Magyar nyelvbe foglalta - -. Pozsony-Kassa, 1780, Landerer Mihály, 1 t.(rézmetszetű címkép) +10+14-497 p. Második (valójában 3.) kiadás. Kétszínnyomású címlappal. Egészbőr-kötés, festett lapélekkel, javított, kopott kötésben, javított címképpel, egy-két kissé foltos lappal, az első két lapon áthúzott tulajdonosi bejegyzéssel, tulajdonosi névbélyegzővel ('Dr. Kardos Imre könyve.') A kor egyik legnépszerűbb regénye, a század végéig négy kiadást ért meg (1772, 1778, 1780, 1795). David Christian Walther, Menander álnéven írt német eredetije alapján készült.