15335.
32. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Egyéb ritkaságok
14 000 Ft
Mészáros Ignátz, bodó-baári és nagy-lútséi: Buda várának viszsza vételekor a' keresztények fogságába esett egy Kartigam névü török kis-aszszonynak ritka, és emlékezetes történeti, Mellyeket némelly különös fel-jegyzésekböl Magyar nyelvbe foglalta - -. Pozsony-Kassa, 1780, Landerer Mihály, 1 t.(rézmetszetű cÃmkép) +10+14-497 p. Második (valójában 3.) kiadás. KétszÃnnyomású cÃmlappal. EgészbÅ‘r-kötés, festett lapélekkel, javÃtott, kopott kötésben, javÃtott cÃmképpel, egy-két kissé foltos lappal, az elsÅ‘ két lapon áthúzott tulajdonosi bejegyzéssel, tulajdonosi névbélyegzÅ‘vel ('Dr. Kardos Imre könyve.') A kor egyik legnépszerűbb regénye, a század végéig négy kiadást ért meg (1772, 1778, 1780, 1795). David Christian Walther, Menander álnéven Ãrt német eredetije alapján készült.