12 000 Ft
[Oltósy Pál emlékkönyv.] Az érdemnek. Gyűjteménye mindazon hírlapi czikkeknek és emlékiratoknak, a melyek különböző ünnepi alkalmakkor boldogemlékű atyánk Oltósy Pálról irattak, vagy alkalommal érdemi elismerésül hozzá intéztettek. Összegyűjtötték és kiadták gyermekei: Ferencz, Lajos, Paula és veje Praznóvszky Lajos. Esztergom, 1896, Laiszky János Könyvnyomdája, 185 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső kötéstáblán kis sérüléssel. Oltósy Pál (1818-1894) az 1848-as szabadságharc századosa, a magyar meggyfa-termesztés, sétabot- és szipkagyártás megteremtője.