30 000 Ft
77,72 EUR, 85,71 USD
[Rotterdami Erasmus]: Colloquiorum Desiderii Erasmi Roterodami Familiarium Opus Aureum. Cum Scholiis quibusdam antehac non editis, quae difficiliora passim loca diligenter explicant, Editio omnium (quae lucem viderunt hactenus) absolutissima. Londini, 1699, Guil. Freeman, 1 t. (rézmetszetű címkép)+8+471+15 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval, sérült, kissé hiányos gerinccel, magánkönyvtári címkével, foltos címlappal és címképpel, a címlapon bejegyzésekkel, néhány foltos lappal. Rotterdami Erasmus (Desiderius Erasmus Rotherodamus (1466-1536) népszerű Colloquiájának 1699 Londoni kiadása./ [Erasmus von Rotterdam]: Colloquiorum Desiderii Erasmi Roterodami Familiarium Opus Aureum. Cum Scholiis quibusdam antehac non editis, quae difficiliora passim loca diligenter explicant, Editio omnium (quae lucem viderunt hactenus) absolutissima. Londini, 1699, Guil. Freeman, 1 t.(copper engraved title image)+8+471+15 p. In Latin Language. Full leather-binding, with colored pageedges, with worn cover, with damaged spine, with library label and stamp, with spotty title image and title page, with some spotty pages.