6 000 Ft
21
szendrői Aszalay József: Pikánt vázlatok az élet- és történelemből. Eger, 1864, Jentsch G. (Érseki Lyceum ny.),8+296 p. A tartalomból: A magyar kocsikról; A koporsókról; A fekete keresztespók; A sakkjátékról; A szintánczosnő természetrajza, stb. Későbbi átkötött aranyozott, álbordás egészbőr-kötés, fém veretekkel, rátétekkel, aranyozott lapélekkel, a borítón, a gerincen és a fém vereteken kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal. "Nádasd-ladányi Könyvtár" (nádasladányi Nádasdy) címeres bebélyegzéssel, tulajdonosi névbejegyzéssel, dátumozással, 1944. XII. 10.