[Oltósy Pál emlékkönyv.] Az érdemnek. Gyűjteménye mindazon hírlapi czikkeknek és emlékiratoknak, a melyek különböző ünnepi alkalmakkor boldogemlékű atyánk Oltósy Pálról irattak, vagy alkalommal érdemi elismerésül hozzá intéztettek. Összegyűjtötték és kiadták gyermekei: Ferencz, Lajos, Paula és veje Praznóvszky Lajos. Esztergom, 1896, Laiszky János Könyvnyomdája, 185 p. Korabeli aranyozott gerincű ...
Drakula. Az 1485-ben Bartholomeus Gothan lübecki nyomdájában megjelent ősnyomtatvány hasonmás kiadása W. Salgó Ágnes tanulmányával. Bp., 2002, Országos Széchenyi Könyvtár. 2/500. sorszámozott példány, Göncz Árpádnak ajánlva. Egészvászon kötés, jó állapotban.
Csanády György (1895-1952): A májusi nagy áldozat. Zenéjét szerezte: Mihalik Kálmán. Anno MXMXXI (1921.) Bp, 1941, SZEFHE (Székely Egyetemista és Főiskolai Hallgatók Egyesülete), (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 70 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka! Székely Egyetemista és Főiskolai Hallgatók Egyesületét(SZEFHE)öt erdélyi ,,hontalan" fiatal(Csanády György, Incze Antal, János Áron, Kolosváry-Bo...
Palingenii, Marcelli: Marcelli Palingenii Stellati Zodiacus Vitae id est De hominis Vita, Studio, ac moribus optime instituendis. Libri XII. Ad potimarum Editionum Fidem Accurate. Ed. C.H. Weise. Francofurti, 1783. 465p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In full leather binding.
[Longosz]: Longus: Daphnis és Chloé. Pásztorregény. Fritzi Löw egészoldalas, színes litogárfiáival, a táblák előtt feliratozott hártyapapírral. Fordítás Paul Louis Courier francia szövege nyomán. Wien, é.n.,Hellas,(Friedrich Jasper-ny.), VI+2+78+2 p.+8 t. Kiadói kartonált papírkötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, folttal. Számozott (1000/285.) példány. Kereskedelmi forgalomba n...
szendrői Aszalay József: Pikánt vázlatok az élet- és történelemből. Eger, 1864, Jentsch G. (Érseki Lyceum ny.),8+296 p. A tartalomból: A magyar kocsikról; A koporsókról; A fekete keresztespók; A sakkjátékról; A szintánczosnő természetrajza, stb. Későbbi átkötött aranyozott, álbordás egészbőr-kötés, fém veretekkel, rátétekkel, aranyozott lapélekkel, a borítón, a gerincen és a fém vereteken kopásny...
Dutka Ákos: A vénség balladája. Bp.,1965, Magvető, 85+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Megjelent 2000 példányban.
Dutka Ákos: Kallódó dallamok. Bp.,1970, Magvető, 249+1 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ajándékozási sorokkal. A szerző által dedikált. "Erzsike kedves hozzátartozójának, Juditkának mély tisztelettel, mert a verseket megbecsüli." Megjelent 2000 példányban.