A (huszonöt) 25 éves mozi. A magyar kinematográfia negyedszázados története. Szerk. Lányi Victor, Radó István, Held Albert. Sátori Lipót rajzaival. Bp., 1920. Biró. 185+(7) p. Aranyozott félvászon kötésben, az eredeti, illusztrált borító belekötve.
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Horia-Nyomda, Temesvár.) Kiadói papírkötés, a borító szélei gyűröttek és kissé szakadozottak. Első kiadás. A szerző által dedikált!
Lajta Andor: A tízéves magyar hangosfilm 1931-1941. Bp.,1942, Otthon-Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, belül jó állapotban. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Dr. Bencs Zoltán (1889-1961) kultuszminisztérium kultúrpolitikai osztálynak filmügyekért felelős egyetemes referense,miniszteri tanácsos, országgyűlési képviselő, a Hunnia F...
Első magyar keskenyfilm szakkönyv. Keskenyfilm útmutató. Bp. 1935. Amateur Kino Service. 155p. Szövegközti képekkel, reklámokkal. Kiadói papírkötésben, kis kopással.
Grabowsky Arthur - Művészi fényképezés Bp., 1917. Wanaus József (fényképezési szaküzlet kiadása). 2 sztl. lev. (reklám), 176 p. + 8 t. (fotó). Számos szövegközti reklámmal, korabeli félvászon kötésben, jó példány.
Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, "Szent Erzsébet"-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka! Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
Farkas Pali Színész Almanachja 1929. Losonc, 1929, Losonczi Sándor Könyvnyomdája, 112 p. Korabeli felvidéki reklámokkal, a hátsó borítón pozsonyi cég Chevrolet reklámjával. Kiadói papírkötés, szakadt, gyűrött borítóval. Ritka! Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
1948 Filmművészeti évkönyv. XXIX. évf. Szerk.: Lajta Andor. Bp., Szerzői kiadás,427 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötésben, kis sérüléssel a gerincén.