20 000 Ft
[péterfalvi Molnár István (1784-1816)] Stephanum Molnár de Péterfalva: Sententiae Exelsae Curiae Regiae intra Annum 1769, quousque videlicet Decisiones Curiales in plano tabulari extenduntur, et Generalium Regni Judiciorum Terminum post Pascha Anni 1823 incidentem inclusive latae exceptis Sententiis I. Tabulae Regiae Judiciariae simpliciter Approbatoriis per Stephanum Molnár de Péterfalva. Pars Prima-Pars Secunda. [I-II. kötet egybekötve.] Pest, 1823-1824., Typis Ludovici Landerer de Füstkút, 3 sztl. lev.+176 p.+2 sztl. lev.+494 p. Latin nyelven. Korabeli bordázott egészbőr-kötésben, kopott borítóval, az elülső kötéstábla szélén, a gerinc mentén sérüléssel, de belül jó állapotban./ In Latin language. Full leather-binding, with little damage on the spine, in good condition.