12 000 Ft
Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linné'schen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.