1913 a Magyar Gazdaasszonyok Országos Egyesülete kézzel írt segédtanítói kinevező oklevele, rányomott viaszpecsét töredékével, aláírásokkal: Batthyány Emanuela pártfogónő, Zichy Sarolta elnök, Ruffy Pálné bizottsági elnök
1917-1925 Dr. Siklóssy László (1881-1951) országgyűlési gyorsíró (1899-től), Országgyűlési Gyorsiroda későbbi vezetője (1933-1951), író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő Magyar Királyi Államvasutak félárú jegy váltására jogosító arcképes igazolványa, Siklóssy László aláírásával, okmánybélyegekkel. Aranyozott, kissé kopott egészbőr-kötésben.
1917 Budapest Székesfőváros Állat- és Növénykertjének fényképes gyermek-bérletjegye, 5 koronás, (keményhátú fotó, Bp., Erdős Sándor műterméből), pecséttel, 10x6 cm
1919 Magyar Tanácsköztársaság (átjavítva Népköztársaságról) fényképes útlevele Éder Pálné Wanitschek Auguszta, ny. cs. és kir. főhadnagy özvegye részére, 1919. ápr. 22 és jún. 25. közötti a Tanácsköztársaság bécsi követségnek bejegyzéseivel és osztrák bejegyzésekkel, foltos.