Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Hegedűs Geiger Richárd által tervezett borítóval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel,a hátsó borító kis foltok, az elülső borítón kis kopásnyom...
Tóth Árpád: Hajnali szerenád. Versek. Bp., 1913., Nyugat, 72 p. Első kiadás. Falus Elek által tervezett, színes, rajzos, illusztrált kiadói papírkötésben, possossori bejegyzéssel.
Péter a hírvivő. Elbeszélés az északamerikai szabadságharcból. Az ifjúság számára átdolgozta: Grundmann J. Ford.: Győry Ilona. Zweigle öt színnyomatu képével. Bp.,[1894],Lauffer Vilmos, (Nagy Sándor-ny.), 1 t.+2+85+1 p.+ 4 t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kis kopásnyomokkal. Ritka!
Zászlós-Zsóka György: Vae Victis. Buenos Aires, 1959, Magyar Egység. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Zászlós-Zsóka György (1923-?) által Fiala Ferenc (1904-1988) újságíró, kardvívó, szerkesztő, volt nyilas politikus részére dedikált, dátumozott példány.
Dr. Orel Géza: Az árusítás technikája és lélektana. Oldalszámozáson belül 14 fekete-fehér képtáblával.; Az árusítás neveléstana. Árusítás és kirakat-felépítés. Oldalszámozáson belül 4 fekete-fehér képtáblával.; Bp., 1929-1930., Athenaeum, 151 p.; 157+3 p. Egyetlen kiadások. Kiadói kolligátum. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés, bekötött elülső papírborítókkal, az első részből hiányzik a cí...
[Ábrányi Kornél (1849-1913)] X. Y. Z.: Észrevételek gróf Lónyay Menyhért "közügyeinkről" szóló munka felett. Bp., 1874., Tettey Nándor és Társa,("Hunyadi Mátyás"-ny.), 117 p. Kiadói papírkötés, foltos. Felvágatlan példány. Ritka!
Benda Jenő: A béke kálvária-útján. Egy ujságíró naplója a Párisi békekonferenciáról. Gróf Apponyi Albert előszavával. Bp., 1920, Légrády, 260 p. Bordázott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval két kijáró lappal. A szerző által dedikált.