Marczell György (1897-1979): Lányszöktetés, 1976. Olaj, farost, jelzett (G. Marczell 1976). Fa keretben. 80x100 / György Marczell (1897-1979): Elopement of a young woman, 1976. Oil on wood fibre, signed (G. Marczell 1976). Framed. 80x100 cm
Kohán György (1910-1966): Konyhában. Lavírozott tus, papír, jelzett. Hátoldalán címkén igazolással, mely szerint bemutatásra került a Tornyai János Múzeumban 1967-ben rendezett Kohán emlékkiállításon, a címkén Dömötör János múzeumigazgató aláírásával. Üvegezett fa keretben. 14,5x18 cm. / Ink on paper, signed, framed with glass. With exhibition label from 1967 on the reverse.
Márton Ferenc (1884-1940): Sík Sándor (1889-1963) költő, műfordító, író, cserkészvezető portréja az 1933-ban rendezett Gödöllői Jamboreen. Ceruza, papír, jelzett. Lap tetején apró szakadással. 25,5x20,5 cm / Potrait of Hungarian Scout leader Sándor Sík (1889-1963) at the 1933 Scout Jamboree. Pencil drawing on paper. Signed. With a very small at the top.n 25,5x20,5 cm
Hermann Lipót (1884-1972): Taormina, 1917. Tus, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 22,5x17,5 cm / Lipót Hermann (1884-1972): Taormina, 1917. Ink on paper, signed. Framed with glass. 22,5x17,5 cm
Varga Nándor Lajos (1895-1978): Aldobolyi fonó nő. Rézkarc, papír, jelzett. Ajándékozási sorokkal Rátz István részére. Üvegezett fa keretben, 21×15,5 cm / Etching on paper, signed, with autograph dedication lines. Framed with glass.
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Fürdőző aktok, 1922. Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal. 8,5x10,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Bathing nudes, 1922. Etching on paper, signed, with autogrpah dedication lines. 8,5x10,5 cm
Palotás József (1947-): Zu, az isteni viharmadár, 1999.07.11 (napfogyatkozáskor). Szitanyomat, papír, jelzett, próbanyomat "próbanyomat 2" jelzéssel. 63x89 cm / Screenprint on paper, signed, proof print.
Martyn Ferenc (1899-1986): Léda emlékére, 1977. Szitanyomat, papír, jelzett. Számozott: 39/100. Az 1977-ben megjelent Ady-mappából. 38,5×29 cm / Screenprint on paper, signed, numbered. 39/100.
Swierkiewicz Róbert (1942-): Ady-Maszk, 1977. Szitanyomat, papír, jelzett. Számozott: CV/39. Az 1977-ben megjelent Ady-mappából. 34,5×34,5 cm / Screenprint on paper, signed, numbered. CV/39.
Bak Imre (1939): Hommage á Ady, 1977. Szitanyomat, papír, jelzett. Számozott: CV/39. Az 1977-ben megjelent Ady-mappából. Lap jobb szélén vékony elszíneződéssel. 61×46 cm / Imre Bak (1939): Hommage á Ady, 1977. Screenprint on paper, signed. Numbered: CV/39. From the album Ady published in 1977. With very minor discolouring on the right part of the sheet. 61×46 cm