Illyés Gyula: Puszták népe. Bp.,(1936),Nyugat, (Hungária-ny.), 287+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal.
Első kiadás. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. "Vitéz leveldi Kozma Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula. 1936. V."
Móra Ferenc: Ének a búzamezőkről. I-II. köt. Móra Ferenc Munkái Jubileumi Díszkiadás. Bp.,én.,Genius-Lantos,(Kunossy-ny.),177; 246 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, jó állapotban. A szerző, Móra Ferenc (1879-1934) író által aláírt példány. (Az első kötet címlapján.)
Weöres Sándor : ABC. Wöres Sándor dedikációjával és 6 oldalon saját kezű rajzaival! A dedikáció címzettje Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas magyar építész, egyetemi tanár (A könyvet Szántó Tibor tervezte és illusztrálta.) Bp., 1974, Magyar Helikon. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval
Jaroslav Hasek: Svejk. I-II. köt. Egy derék katona kalandjai. Ford.: Réz Ádám. Josef Lada illusztrációival. [Bratislava/Pozsony], 1956, Szlovákiai Szépirodalmi Könyvkiadó, 483+5; 324+4 p. Réz Ádám fordításában először jelent meg 1956-ban. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, jó állapotban. A fordító, Réz Ádám (1926-1978) műfordító által dedikált. "A svejkológia kándidátusának őszinte nagyrabecsüléssel. Réz Ádám. Bp., 1956. jul. 3."
Tamási Áron: Ragyog egy csillag. A tábla rajzát Fenyves Sándor tervezte. Bp.,1938, Révai, 268 p. Kiadói festett, fatáblás-kötésben, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, kissé foltos címlappal, ajándékozási bejegyzéssel. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) aláírásával.
Tamási Áron: Magyari rózsafa. Regény. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Szépmíves Céh, (Bp., Révai-ny.), 194+2+IV (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora) p. Kiadói aranyozott gerincű, félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás, névre szóló, számozott példány: "E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. - Ez a 131. számú példány." Vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) számára készült névre szóló példány, grafikus, tulajdonosi címkével, címke: 10,5x7 cm.
Tamási Áron: Ragyog egy csillag. Regény. Kolozsvár, 1938, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minverva-ny.), 233+IV (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora)+1 p. Kiadói aranyozott gerincű, félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás, névre szóló, számozott példány: "E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. - Ez a 68. számú példány." Vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) számára készült névre szóló példány, grafikus, tulajdonosi címkével, címke: 10,5x7 cm. Valamint Buday György (1907-1990): 'Kozma Miklós könyve' ex libris-szel, fametszet, jelzett a nyomaton, metszet: 6,5x6 cm, teljes ex libris: 9,5x8 cm
Erdélyi Csillagok. Arcok Erdély szellemi múltjából. Az Erdélyi Helikon íróinak tizedik találkozója alkalmából írták: Balázs Ferenc, Bánffy Miklós, Járosi Andor, Kós Károly, Kovács László, Lakatos Imre, Ligeti Ernő, Maksay Albert, Molter Károly, Reischel Arthur, Reményik Sándor, Szántó György, I. Szemlér Ferenc, Tamási Áron, Tavaszy Sándor. Kolozsvár, 1935, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.),225+2+IV (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora) p. + 14 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Első kiadás, névre szóló, számozott példány: "E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. - Ez a 49. számú példány." Vitéz leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány egykori hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) számára készült névre szóló példány, grafikus, tulajdonosi címkével, címke: 10,5x7 cm.
Aszalay József: Szellemi Omnibus kéjutazásra az élet utain. I-III. köt. Pest, 1855-1856, Beim J. és Kozma Vazul-Geibel Ármin, VII+308+1; 4+327+1; 2+364+5 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon kötésben, festett lapélekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel (Rozsay Ferenc), a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, ceruzás aláhúzásokkal, néhány foltos lappal, az 1. kötet kötése laza, kissé sérült és az utolsó lapokon szamárfülle.
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály öt rajzával. Babits Mihály előszavával. Bp.,é.n. (cca 1920-as évek), Athenaeum, VI+229 p.+VII t. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal, jó állapotban. Számozott (200/125.), bibliofil példány.
Epiktetosnak kézikönyvetskéje, avvagy az életet akármelly állapotban kinek kinek magának tűrhetővé sőt kedvessé tehetésének mestersége. Fordította görög-nyelvből és némelly jegyzésekkel, nem különben a' stoikusoknak erköltsi-tudománnyáról és annak nevezetesebb fogyatkozásrairól való rövid elmélkedéssel megbővítette: Mokry Benjamin. Pest,1825., Petrózai Trattner Mátyás, XIV+106 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, festett lapélekkel, "Bodó Lipót könyvtárából" címkével, jó állapotban.