10 000 Ft
54
Illyés Gyula: Puszták népe. Bp.,(1936),Nyugat, (Hungária-ny.), 287+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal. Első kiadás. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író által leveldi Kozma Miklós (1884-1941) politikus, a Gömbös-kormány hadügyminiszterének (1936. május 14.-augusztus 7.) dedikált példány. "Vitéz leveldi Kozma Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula. 1936. V."