Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben, avagy: a csalfa Bertrandus Lovag Házassága s Miképpen Ejteték Tőrbe s küldeték el a Nemes Rajmondo Lovag a Szent Sírhoz és hogyan jöve vissza s Mula Ki. Grotesque Játék. Szerezte: - - jambusokra segítette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. "A címlapot Gara A...
Reményik Sándor: Két fény között. Versek. Kolozsvár/Cluj, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh,(Lapkiadó Rt.), 79+6 p. Lapszámozáson belül gróf Bánffy Miklós 4 egészoldalas rajzával. Első kiadás. Számozatlan példány. Kiadói papírkötés. Az elülső szennylapon a kolozsvári Keleti Ujság budapesti szerkesztőségének pecsétjével.
[Tennyson, Alfred (1809-1892)] Tennyson Alfréd: Arden Enoch. Angolból Jánosi Gusztáv. Veszprém, 1870, Knauer Andor, 52 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés. Ritka!
Dr. Bakos József: Magyar játékot a magyar gyereknek! Az Érsekújvári Gimnázium Va osztályában működő táj- és népkutató munkaközösségnek kiadványa III. DEDIKÁLT! Érsekújvár, 1943. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Benvenuto Cellini önéletírása. I-II. köt. Ford.: Szana Tamás. Átdolgozta és bevezetéssel ellátta: Éber László. Mesterművek 12-13. köt. Bp.,[1922], Révai, 4+XIV+2+311+1; 4+241+3 p. Ex libris-szel. Kiadói aranyozott gerincű, álbordás egészbőr-kötésben, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítókkal és gerincekkel, a II. kötet felső tábláin kis ütődésnyomokkal. Számozott (200/172.), bibliofil péld...
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötésben. "Ez a könyv az Erdélyi Helikon kiadásában összesen 1000 példányban jelent meg. ...
Szabó István: Virágozó élet. Palocsay Rudolf önéletrajza. Palocsay Rudy dedikálásával. Bukarest, 1955. Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, szakadozott papír védőborítóval.