Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 53

Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben, avagy: a csalfa Bertrandus Lovag Házassága s Miképpen Ejteték Tőrbe s küldeték el a Nemes Rajmondo Lovag a Szent Sírhoz és hogyan jöve vissza s Mula Ki. Grotesque Játék. Szerezte: - - jambusokra segítette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel.  A címlapot Gara Arnold rajzolta, a belső könyvdíszeket Gróf József, az illustrációkat 1918 tavaszán Vértes Marcel, fába metszették Körner és Lauffer, Budapesten: Bp., 1920, Pallas, 80+4 p. Vértes Marcell 8 szövegközti, fametszetű illusztrációjával. Számozott, első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.   Készült pedig 700 példányban, ebből 350 példány finom famentes papiroson kötve és 350 példány valódi hollandi papiroson számozva, különféle kötésekben, elefántcsont kartonkötésben, valódi arannyal nyomott bőrkötésben és valódi arannyal nyomott illetve kétszin nyomásu pergamen kötésben s félpergamen s félbőr kötésben is. 374. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Keleti Artúr (1889-1969) által dedikált.
15366.

Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és az szerentsés Bertrandus Lovagoknak Hiteles Szerelmes Története 7 képben, avagy: a csalfa Bertrandus Lovag Házassága s Miképpen Ejteték Tőrbe s küldeték el a Nemes Rajmondo Lovag a Szent Sírhoz és hogyan jöve vissza s Mula Ki. Grotesque Játék. Szerezte: - - jambusokra segítette Kelemen Viktor. Több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. "A címlapot Gara Arnold rajzolta, a belső könyvdíszeket Gróf József, az illustrációkat 1918 tavaszán Vértes Marcel, fába metszették Körner és Lauffer, Budapesten:" Bp., 1920, Pallas, 80+4 p. Vértes Marcell 8 szövegközti, fametszetű illusztrációjával. Számozott, első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. 'Készült pedig 700 példányban, ebből 350 példány finom famentes papiroson kötve és 350 példány valódi hollandi papiroson számozva, különféle kötésekben, elefántcsont kartonkötésben, valódi arannyal nyomott bőrkötésben és valódi arannyal nyomott illetve kétszin nyomásu pergamen kötésben s félpergamen s félbőr kötésben is.' 374. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Keleti Artúr (1889-1969) által dedikált.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
13
Reményik Sándor: Két fény között. Versek. Kolozsvár/Cluj, 1927, Erdélyi Szépmíves Céh,(Lapkiadó Rt.), 79+6 p. Lapszámozáson belül gróf Bánffy Miklós 4 egészoldalas rajzával. Első kiadás. Számozatlan példány. Kiadói papírkötés. Az elülső szennylapon a kolozsvári Keleti Ujság budapesti szerkesztőségének pecsétjével.
15367.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
[Tennyson, Alfred (1809-1892)] Tennyson Alfréd: Arden Enoch. Angolból Jánosi Gusztáv. Veszprém, 1870, Knauer Andor, 52 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés. Ritka!
15368.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
15369.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Dr. Bakos József: Magyar játékot a magyar gyereknek! Az Érsekújvári Gimnázium Va osztályában működő táj- és népkutató munkaközösségnek kiadványa III. DEDIKÁLT! Érsekújvár, 1943. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15370.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Dienes Lajos: Eszmebimbók. Kis polgártársainak ujévi ajándokul irta ~. Kiadta Brassai Samu.  Bp, 1849. Kozma ny. 1t (litográfia).+32p. Kiadói papírkötésben gerincen kis sérüléssel.
15371.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Benvenuto Cellini önéletírása. I-II. köt. Ford.: Szana Tamás. Átdolgozta és bevezetéssel ellátta: Éber László. Mesterművek 12-13. köt. Bp.,[1922], Révai, 4+XIV+2+311+1; 4+241+3 p. Ex libris-szel. Kiadói aranyozott gerincű, álbordás egészbőr-kötésben, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítókkal és gerincekkel, a II. kötet felső tábláin kis ütődésnyomokkal. Számozott (200/172.), bibliofil példány.
15372.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötésben.   Ez a könyv az Erdélyi Helikon kiadásában összesen 1000 példányban jelent meg. Ebből 10 számozott példány bibliofilek részére készült. Számozatlan példány.  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
15373.

Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötésben. "Ez a könyv az Erdélyi Helikon kiadásában összesen 1000 példányban jelent meg. Ebből 10 számozott példány bibliofilek részére készült." Számozatlan példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
Pauer Károly: Uti emlékeim. Esztergom, 1913, Buzárovits Gusztáv. Kiadói papír kötésben, kopásokkal, szerző által dedikált.
15374.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
11
Balázs Béla: Tristan hajóján. Gyoma, 1916, Kner Izidor. Kiadói papír borításban, kissé kopottas állapotban.
15375.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
15376.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
15377.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft