Böngérfi János: Hún mondák. Széchy Gyula és Kiss Lajos rajzaival. Ifjusági Könyvtár. Pozsony-Bp., ,Stampfel Károly, (Pozsony, Éder István-ny.), 101+3 p. Félvászon-kötésben, restaurált gerinccel.
Meskó Lajos: Ősmagyar keresztneveket keresztény szellemben. Bp., 1936, Molnár-ny., 2+13 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt, kissé foltos borítóval.
Révai Gábor: Beszélgetések nem csak tudományról. Csányi Vilmos etológussal és Lukács Béla fizikussal. Bp., 2008, Corvina. Kiadói papírkötés. A szerző, Révai Gábor (1947-2020) író, műfordító, Lukács Béla (1947-) fizikus, és Csányi Vilmos (1935-) Széchenyi-díjas magyar biológus, biokémikus, etológus általi HÁRMAS dedikációval.
Szabó Lőrinc: A huszonhatodik év. Lírai rekviem százhúsz szonettben. Szász Endre Bp., 1963, Magyar Helikon, (Kossuth-ny.), 8+120+10 p. + 32 (rézkarc) t. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. "Készült a Kossuth Nyomdában ... 6500 példányban, ebből 800 példány bőrkötésben, számozva, a művész aláírásával." Számozott (600/128.), a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány.
Móricz Zsigmond: Forr a bor I-II. köt. Móricz Zsigmond művei. Bp.,1939, Athenaeum, 4+262; 4+266 p. Kiadói aranyozott piros egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. A címlapokon a szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) aláírásaival.