10 000 Ft
Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A fordító, Makai Emil (1870-1901) költő, műfordító által dedikált. A személynek a nevét, akinek szól a dedikáció kivágták. "... őszinte tisztelettel és ragaszkodása jeléül. B(uda)pest, 1892. 10/II. Makai Emil." Ritka!