Kolgyári C. Titusz: A zsidók világuralma. Tanulmányvázlata történet és a jelenkor vívmányai alapján. Bp.,1876, Fekete Bernát-ny., 8+58 p. Átkötött félvászon-kötésben, a könyvtest elvált a borítótól.
Schem Hagdolim III. Tartalmazza a magyarországi ortodox rabbik és a talmodikus vonatkozásu szerzők, valamint az orth. izr. anya- és fiókhitközségek névsorát abc. sorrendben. Kisvárda,é.n.,Schwartz Zsigmond rabbi,(Klein Gyula-ny.), 31+1 p. Magyar és héber nyelven. Átkötött félvászon-kötés, restaurált lapokkal.
Makai Emil: Zsidó költők. Műfordítások Salamon Ibn Gabiról, Juda Halévi, Sámuel Hánágid, Mózes Ibn Ezra, Ábráhám Ibn Ezra, Chárizi, Manuello verseiből. XI-XIV. század. László Fülöp rajzaival. Bp., 1892, Singer és Wolfner, VIII+2+255+3 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, javított, kissé sérült kötéssel, az elülső papírborítót bekötötték, a címlapon hiánnyal. A f...
Groszmann Zsigmond: A magyar zsidók a XIX. sz. közepén. (1849-1870.) Bp., 1917, "Egyenlőség",(Magyar Könyvnyomda-ny.), 136+2 p. Egyetlen kiadás. Ritka. Átkötött papírkötésben, az átkötéskor körbevágták. Groszmann Zsigmond (1880-1943) rabbi, történész.
Dr. Walles Antal: A zsidó ház és erkölcsi törvényeink. Írta és felolvasta a dr. Venetianer Lajos Közművelődési Egyesületben Ujpesten. Ujpest, 1929, Ritter Jenő-ny., 64 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Dr. Walles Antal (?-?) bölcseleti doktor, kir. zálogházi tisztviselő, szabadkőműves által Diósi Jenő főjegyző, a Budai Izraelita Hitközség (?-?) főtitkára részére dedikált példány.
Ziffer Károly: Az izraeliták körülmetélése. Történeti és orvosi szempontból. Bp., 1880, Franklin, 88 p. Átkötött félvászon-kötésben, javított címlappal, pár lapon kis szakadással.
Chomer Lámádrich. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 4. Bp., 1946, Magyarországi Báchád, 125+3 p.+10 t. Kiadói papír-kötésben, hiányzó címlappal, kissé foltos, kissé kopott borítóval. Rendkívül ritka!
Frigyes Lajos: A zsidók természetrajza. Embertani, kórtani, psychológiai és etikai vázlat. Függelékben: A zsidóság főbb statisztikai adataival, és 22 műmelléklettel. Bp., 1920, Zsidó Szemle,(Heller K. és Társa-ny.), 118+2 p. Lapszámozáson belül 8 oldal fekete-fehér fotóval. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval, részben felvágatlan lapokkal.
Venetianer Lajos: A zsidóság eszméi és tanai. Ujpest, 1926, Denetianer Lajos Izr. Közművelődési Egyesület, 181+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Szomorú napok emléke. (Szicha-anyag támuz-áv hónapra.) Összeáll.: M. C. Kádri, Slomo Lővy, Efrájim G. Torá Vá-Ávodá Könyvtár 6. Bp., 1946, Brit Chálucim Dátijim, 134+1 p. Kiadói kissé foltos papír-kötésben.