[Friederike Luise Löffler (1744-1805)] Oekonomisches Handbuch für Frauenzimmer I/1-2.-II. köt. I. köt.: Neues Kochbuch oder geprüfte Anweisung zur schmackhaften Zubereitung der Speisen, des Backwerks, des Confituren, des Gefrornen und des Eingemachten. II. köt.: Anweisung zu Frauenzimmer-arbeiten zur Behandlung von Haushaltungs-Sachen und zur Körper-Schönheitspflege. Stuttgart, 1824-1825-1826, Jo...
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat, cukrászok, vendéglősök, és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Ötödik kiadás. Bp. é. n. Rozsnyai Károly, 424 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, pici sérülés a gerincen.
Dzierzon (Johann): Rationelle Bienenzucht oder Theorie und Praxis des Schlesischen Bienenfreundes, Brieg, 1861. Falch. 314p. Illuisztrációkkal. Korabeli kissé kopott gerincű félbőr kötésben. Ritka könyv a méhészetről / With worn half leather binding about honey-making
Galgóczy Károly: Kertészet kézikönyve. Tüzetes utasítás a konyhakertészet, virágmívelés és gyümölcstenyésztés körében. Pest, 1854, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 256 p. Első kiadás. Átkötött modern félvászon-kötésben, az eredeti hátulsó papírborítót bekötötték, foltos.
A magyar vendéglátóipar története. I. kötet: A honfoglalás századától 1848/49. szabadságharcig. Szerk.: Ballai Károly. Bp.,1943, Kultura és Propaganda, (Athenaeum-ny.),8+424 p.+11 t. (Fekete-fehér képtáblák.) Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, jó állapotban.
Szászné Bene Ilonka: Erdélyi magyar szakácskönyv. Nagyvárad, 1929, Sonnenfeld Adolf Rt., 1 t.+210+1 p. Második, bővített kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Ritka!
Schürger Rezső: A mixer, coctail-, bár- és kávéházi italok kézikönyve. Összeáll. - -. Bp., 1929, Pax, 28+2 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.