1914 Egy három lövést kapott, később felgyógyult katona koponyaröntgen fotója, rajta felsorolva a sebesülések jellegével, rendkívül unikális fotódokumentum, kartonra ragasztva, kisebb felületi sérülésekkel, 15×18 cm / 1914 Photo of a radiography of soldier's scull who received 3 head shots and later recovered, with description of the type of wounds, on cardboard, very unique collector's item, with...
1945 Német katonáknak leszórt szovjet röpcédula "1945 évforduló - sorsforduló" címmel, német nyelven, jó állapotban / 1945 Soviet red army propaganda flyer to German soldiers in good condition
cca 1910-1945 Nyitrán született hivatali tisztviselő Arthold / Arató Emil iratanyaga, benne számos miniszter, honvédelmi miniszter: Csáky Károly, Gömbös Gyula, Rátz Jenő, Bartha Károly saját kezű és Böhm Vilmos nyomatos aláírásaival + 30 db hozzá kapcsolódó egyéb irat.
1811 Osztrák haditengerészeti lengő és lobogó színezett rézmetszetű képe, hajtott, 16×26 cm / 1811 Austrian navy pennant and flag, engraving on paper, folded, 16x26 cm
1939 Magyar katonai csapatok bevonulása a Felvidékre, a füleki vár irredenta emlékműve, 5 db kivehető, fotósarokkal rögzített fotó, kartonon, feliratozva, 6,5×8,5 cm
1890 A cs. és királyi 51-es Heinrich főherceg gyalogezred tisztikara Kolozsváron, fotó jó állapotban, feliratozott paszpartuban, 17×23 cm / 1890 Austro-Hungarian infantry regiment 51 Archduke Heinrich in Cluj/Klausenburg, group photo with the officers, in passepartout with description, 17×23 cm
1912 Moritz Auffenberg von Kamarów (1852-1928) altábornagy, az Osztrák-Magyar Monarchia hadügyminiszterének portréja, későbbi keretben, 37×27 cm / 1912 General Moritz Auffenberg von Kamarów (1852-1928), Austro-Hungarian Imperial and Royal Minister of War, portrait, 37×27 cm