Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 34

11078.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

1876M  k.k. tisztviselő kard, bőr és réz hüvellyel, kardbojttal, javított. Gyöngyház berakásos markolat  / 1876M office bearer sword with scabbard and sword knot 95 cm
11079.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

Régi fedeles, talpra is állítható iránytű, lánccal, kopásnyomokkal, működik, d: 7 cm / Compass
11080.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Tájoló. Andreas Vogler, XVIII. század, Augsburg. Gazdagon díszített réz tájoló ,hátulján felirattal: Eleva Poli = Elevatio Poliarium = városok elhelyezkedése: Augsburg 48 fok Craccai - Krakkó. Lipcse 50. Eredeti bársonnyal bélelt bőr dobozkában. Tájoló mérete: 58x55 mm, doboz mérete 70x70 mm / XVIIIth century  Andreas Vogler Augsburg equinoctial compass Sundial. Marked and inscibed with the latitude of some cities: Augsburg, Kraków, Leipzig. Ornamented brass, 58x55 mm with leather covvered case
11081.

Tájoló. Andreas Vogler, XVIII. század, Augsburg. Gazdagon díszített réz tájoló ,hátulján felirattal: Eleva Poli = Elevatio Poliarium = városok elhelyezkedése: Augsburg 48 fok Craccai - Krakkó. Lipcse 50. Eredeti bársonnyal bélelt bőr dobozkában. Tájoló mérete: 58x55 mm, doboz mérete 70x70 mm / XVIIIth century Andreas Vogler Augsburg equinoctial compass Sundial. Marked and inscibed with the latitu...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

A Szent István rend szalagja melyet állítólag I. Ferenc József császár viselt egy hadgyakorlat során 1890 körül.  Belsején a Kincstár (Monturdepot) szám pecsétjével. Proveniencia: gróf Hoyos József (1839-1899) hagyatékából. Elázott állapotban / Ribbon of the Saint Stephen Order which was worn by Emperor Franz Joseph during a military excercise. from the legacy of duke Joseph Hoyos. 82 cm
11082.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14

Díszmagyar kard. XIX. sz. Figurális, Szent István királyt ábrázoló markolattal, magyar címerrel, bársony borítású hüvellyel. 98 cm / Hungarian nobleman parade sword with figural grip and with Hungarian coat of arms.  With velvet covered scabbard 98 cm
11083.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57
33

Nagy méretű kaspó puttókkal. Bronz. XIX. sz. / Large bronze pot with angels. 19th century m: 44 cm
11084.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
17

Orosz, cári emlék serleg Fjodor Tolsztoj (1783-1873) festő, éremművész által készített medalionokkal. XIX. sz.  A kelyhen található három nagyobb medalion . Az orosz birodalmi kiscímer;. I. Sándor cár, mint Radomysl szláv isten;. Az elizavetpoli csata, 1826.  A Sándor cárt ábrázoló az 1812-es honvédő háború (Napóleon oroszországi hadjárata) emlékére készített 24 medallionból álló sorozat első darabja. Az 1826-os elizavetpoli (ma Ganja Azerbajdzsán) csata az 1826-1828-as orosz-perzsa háború egyik ütközete.  A serleg talpán öt uralkodóportré: II. Katalin cárnő, I. Pál, I. Sándor, I. Miklós és II. Sándor cár.  valószínűleg ezek is Tolsztoj munkái. Alekszandr Pavlovics Ljalin éremművész jelzésével. Bronz, réz. m:20,5 cm  /  19th century Russian chalice with medalions depicting Russian Tzars Alexander I, Nicholas I, Alexander II. Catherine II. and the battle of Elisavetpol (today Ganja, Azerbaijan) and Alexander I as Radomysl Slavic god. Works of Fjodor Tolstoy and Aleksandr Pavlovitch Ljalin. Porrer, bronze. 20,5 cm
11085.

Orosz, cári emlék serleg Fjodor Tolsztoj (1783-1873) festő, éremművész által készített medalionokkal. XIX. sz. A kelyhen található három nagyobb medalion . Az orosz birodalmi kiscímer;. I. Sándor cár, mint Radomysl szláv isten;. Az elizavetpoli csata, 1826. A Sándor cárt ábrázoló az 1812-es honvédő háború (Napóleon oroszországi hadjárata) emlékére készített 24 medallionból álló sorozat első dara...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
23

11086.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Mont Blanc Meisterstück (146-46-M) töltőtoll újszerű állapotban, eredeti dobozában, hozzá bontatlan tinta. / vintage fountain pen  and original ink 14,5 cm
11087.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

11088.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

XX. sz. közepe. Art deco üveg és fém teafőző kanna, ritka elektromos típus / Vintage electric tea pot 12x19 cm
11089.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft