1817 Pest, kőműves és kőfaragó mesterlevél, rézmetszetű koronás nemzeti kiscímerrel, szárazpecséttel, aláírásokkal, kis foltokkal, hajtásnyomokkal, 24,5x39,5 cm
1827-1835 Kalapos legény vándorkönyve, számos bejegyzéssel különféle helyekről, közte: Debrecen, Miskolc, Újvidék (Neusatz), Esszék (Essegg), Paks, Győr (Raab). Benne számos viaszpecséttel. Kopott félbőr-kötésben, egy lap sérült, egy lap kijár, a címlap hiányzik.
1834 Nagyvárad polgári rendbe befogadó oklevél a város polgárai közé felvett személy részére. Papírfelzetes viaszpecséttel / Oradea citizen diploma. 39x25 cm
1891 Nagyvárad, névváltoztatási bizonyítvány Sal Ferenc (1835-1909) polgármester aláírásával / Oradea certificate of name change with autograph signature of the mayor.
1894-1901 Soóvár (Tótsóvár (Solivar), ma Eperjes (Prešov) városrésze), M. Kir. Erdőhivatal 2 db fizetésemelési papírja, Merényi Gyula (1872-1920) m. kir főerdész részére,(Merényi Oszkár (1895-1981) irodalomtörténész apja), pecsétekkel, aláírásokkal.