1925 Zigány Árpád (1865-1936) újságíró, író, műfordító, a Képes Krónika folyóirat szerkesztőjének saját kézzel írt ismeretlen személy részére, ismertető cikk ügyében, saját kezű aláírásával, fejléces papíron.
1927 Link Hadova, papírkötésben, 14 sztl. lev. Illusztrált, stencilezéssel sokszorosított humoros szlengszótár.
"Hogy ezen link hadova a hóhem vagányok dumájával kóserül egyezik, azt frankó hirigemmel bizonyítom. Crim, 1927 év karácsonyán."
1927 Lukovich Aladár nemzetgyűlési képviselő, a nemzetgyűlés egykori háznagya (1920-1922) saját kézzel írt részvétnyilvánító levele Dr. Darányi Gyula (1862-1937) részére, testvére Darányi Ignác (1849-1927) elhalálozása miatt, a papíron áthúzással, aláírás nélkül, Lukovich-család címeres fejléces papírján, ceruzás bejegyzéssel, 'Ex Bibliotheca MDCCCXV Stephani Várady' bélyegzéssel.
1928 Lehár Ferenc (1870-1948) zeneszerző és felesége Sophie, német nyelvű, Lehár Ferenc Bad Ischlben álló villáját ábrázoló képeslapja, Ausztriából Vácra küldve, amelyben közlik, hogy hamarosan Berlinbe indulnak. Lehár Ferenc és Sophie autográf aláírásaival. / 1928 Autograph postcard of Franz Lehar (1870-1948) and his wife Sophie in German languague, sent from Vienna, in which they mention that they will be heading to Berlin. With autograph signatures of Franz and Sophie Lehár. The postcard shows Lehár's villa in Bad Ischl.
1928 Magyarországi Testedző Egyesületek Szövetségének gépelt levele Fridrich Rezső részére, benne olimpiai tornaversenyek előkészületeiben résztvevő tornászok részére szóló ünnepélyes eskütételére szóló meghívással, a szövetség fejléces papírján, a szövetségi titkár: Pászti Elemér (1889-1965) tornász, olimpikon, József Attila sógorának aláírásával, 1928. feb. 16.
1928-1931 Magyar Athlétikai Club 2 db étlapja:
1928 Olympiai díszlakomája, 1928. okt. 16-án a Hungária Szálló külön termeiben, a hátoldalán kopásnyommal.;
1931 MAC étlap, 1931. VII. 23., kézzel írt étlap, rajta bejegyzésekkel, aláírásokkal, hajtásnyommal, szakadt.
1929 Ybl Ervin (1890-1965) művészettörténész gépelt levele, a M. Kir. Vallás- és Közoktatásügyi Miniszétrium IV. Ügyosztálya fejléces papírján, saját kezű aláírásával.
1930 Magyar Turista Szövetség gépelt 'dicséretben' részesítő levele fényképpályázat ügyben, a Szövetség fejléces papírján, Reichart Géza (1880-1964) és Vörös Tihamér (1882-1972) alelnökök aláírásaival.
1931.IV.27 Csinszka, azaz Boncza Berta (1894-1934) és férje, Márffy Ödön (1878-1959) által aláírt üdvözlő képeslap, Bordighera, Olaszországból Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, műkritikusnak küldve. 1931 tavaszán Csinszka és Márffy a francia Riviérán és Olaszországban több mint egy hónapot töltött. Feltehetően ekkor készült Márffy Bordighera c. festménye (életmű katalógus szám: 5.9.3.5), amely 1933-ban a neves müncheni Galerie Heinemannban, majd 1934-ben a XIX. Velencei Biennálén került kiállításra és reprodukálva van a Magyar Művészet 1935, 3. sz, 66. o., valamint a Pesti Napló 1934. május 13. számában. Márffy Gerő Ödönnel való ismeretsége egészen a Nyolcak fennállására vezethető vissza. Az 1911-ben rendezett Nyolcak tárlat zárónapján Gerő előadást tartott a művészcsoportról. 1927-ben Márffy megfestette Gerő Ödönné arcképét (életmű katalógus szám: festmények/ 2.7.2.6), amely igazolja szoros kapcsolatukat.
1939. XI. 9 Lázár Béla (1869-1950) művészeti író, az Ernst Múzeum korábbi igazgatójának autográf kondoleáló levele Gerő Ödönné, Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus özvegyének, amelyben méltatja a Pester Lloyd elhunyt műkritikusát és fél évszázados barátságukra tekint vissza: "Én Ödönben egy (...) barátot, egy megbízható, igaz jellemet veszítettem el. A magyar művészet pedig egy olyan rajongóját, amivel nem sok művészet, nem sok nemzet dicsekedhetett. Egyetlen örömöm e nagy gyászban, hogy hosszas unszolásomra mégis rászánta magát a megboldogult, írásainak könyvbe való egybefoglalására. Ezzel halhatatlanná tette a nevét. (...)" Lázár Béla ezzel Gerő Ödön 1939-ben megjelent "Művészetről, Művészekről" c. könyvére utal. Bő 1 kézzel írt oldal fejléces papíron, Lázár Béla autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.