1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt on two pages
Szendrey Júlia (1828-1868) magyar költő, író, fordító, Petőfi Sándor költő feleségének asztali ivóvizes üveg edénye. Kéziratos, 6 oldalas háttértörténettel egy 1975-ben készült magnetofon felvétel után, az akkori tulajdonosával. Sérült, hiányos. M: 17,5 cm
cca 1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének tervei a Várhegy tetejére, a Siklóhoz tervezett Erzsébet királyné emlékműre. 2 db fénnyomat. Weinwurm Antal szárazpecséttel jelzett kartonján. 21x29 cm, 14x29 cm Karton méret 34x52 cm
1896 Schickedanz Albert (1846-1915) műépítész, festő, a Millenniumi emlékmű, a Műcsarnok és a Szépművészeti Múzeum tervezőjének fényképes szabadjegye az Ezredéves Országos Kiállításra, melyre a fenti művek is készültek. Autográf aláírásával. Bőr tokkal.
1898 Sajókaza, Tisza Kámánné Degenfeld-Schomburg Ilona (1839-1913) saját kézzel írt levele Darányi Gyula (1867-1937) részére, benne gratulációjával lánya, Darányi Ella (1898-?) születésért, címeres (Tisza/Degenfeld-Schomburg) levélpapíron, borítékkal, Tisza Kálmánné aláírásával.
1898 Györgyi Kálmán (1860-1930) művészettörténész, művészeti író a Magyar Iparművészet c. folyóirat szerkesztőjének (1911-1930) saját kézzel írt levele, aláírásával, a Magyar Iparművészet fejléces papírján.
1900 Brassó, Rombauer Emil (1854-1914) a Brassói M. Kir. Állami Főreáliskola igazgatójának saját kézzel írt levele egy ismeretlen barátjának iskolai és magán ügyekben, az iskola fejléces papírján, rajta az iskola képével, saját kezű aláírásával, 2 sztl. lev.
1900 Maison Auchard et Comp. Robes et Manteaux./ Auchard Lujza női szabó és női ruha készítő francia nyelvű nyelvele 'Madam a Darányi' részére, Auchard Lujza aláírásával, fejléces papíron, 1900. 03. 02.
1904 gróf Tisza István (1861-1918) miniszterelnök miniszterelnök saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben református egyházi ügyekben írott levelére reagál. Két, kézzel beírt oldal