32 000 Ft
Greguss Imre (1856-1910): Balatonkenesei református paplak és templom. Olaj, falemez, jelzett a hátoldalán. Hátoldalán a Sárosi Népet SegÃtÅ‘ Bizottság által a Műcsarnokban megtartott segélykiállÃtás raglapjával, 1915, további cÃmkékkel és a KépzÅ‘művészeti Egyesület bélyegzÅ‘jével. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festÅ‘művész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. 30x18,5 cm/ Oil on wood, signed on the reverse. With exhibition labels on the reverse.