80 000 Ft
Herpai Zoltán (1951-2011): Ophélia. Olaj, farost, jelzett. Hátoldalán Budapesti Képzőművészeti Kft. címkéjével. Fa keretben, 60×40 cm A festményen a Hamlet után vágyakozó, szerelmes Ophéliát láthatjuk. "Herpai Zoltán vevőinek egy része nem azt szereti a képekben, ami jó bennük. Nem azt nézi, hogy miként vannak megfestve, hanem annak örül, hogy végre pontosan látja, mit ,,ábrázolt" vagy ,,örökített meg" a festő. Herpai ugyanis azzal a stíluseszközzel élt kezdettől fogva, amit a köznyelv realizmusnak nevez. Persze, nem volt ez realizmus a szó courbet-i értelmében. Inkább csak arról van szó, hogy a festő jól tudott rajzolni, és élt ezzel a készséggel." Székely András