Tétel

Kikiáltási ár:

280 000 Ft

Leírás:

Szász Endre (1926-2003): Női portré. Olaj, farostlemez, jelzett, 50x50cm. Hátoldalán: Koncz Művészeti Galéria bélyegzője és etikettje. "Korunk társadalmában sok régi elmélet és felfogás elvesztette értékét és értelmét.A ma embere más viszonyulások közepette építi új világát, s ez napjaink művészetét is meghatározza. A jelen ars poeticája kutatja az új szépségeszmét, s ezekhez gyakran meghökkentő, eddig nem ismert kifejező eszközöket keres. A kísérletezés, az eddigi módszerek megtagadása, az új eszmék kifejezése, az eddigi technikák kibővítése gyak­ran egyszerre él a művészek akaratában. A közönség már megszokta a szélsőségek hajszolását, de közel mégis csak azt érzi magához, ahol a modem látást, az új forma­nyelvet gondolati áramkörébe tudja kapcsolni. Ezek a tényezők határozzák meg Szász Endre művészetét. Ezért érzi közel magához nemcsak a tájékozott műtörténész, hanem az átlagos műveltségű tárlatlátogató is. Mert Szász Endre érthetően és világosan beszél, bármilyen témához nyúl." Tóth Ervin

Megosztás:

Tétel fotót készítette : pelikán_kristóf

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17