Barcsay Jenő (1900-1988): Kapuk, 1983. Szitanyomat, papír, jelzett és datált (1983 Barcsay), művészpéldány EA XIII/XV. számozással. Üvegezett fa keretben, 30×40 cm
ef.Zámbó (efZámbó) István (1950): Kis egész (ars poetica). Szitanyomat, merített papír, jelzett, számozott: 37/50, lapméret: 58×41,5 cm. Hátoldalán a művész bélyegzőjével.
feLugossy László (1947-): ReSÁMÁN, 1987. Tus, papír, jelezve a hátoldalán: feLugossy L, ReSÁMÁN, '87. 29x21 cm. A szentendrei Vajda Lajos Stúdió alapító tagjaként feLugossy László már közel 50 éve a kortárs magyar képzőművészet egyik meghatározó alakja. Az 1980-as években több a sámánizmussal kapcsolatos műve született, így pl. "Sámán és a nők". Több alkotásán megjelent a sámánlétra mint motívum, ...
Gráber Margit (1896-1993): Lány gyümölcsággal. Olaj, vászon, kartonon, jelzett. Hátoldalán feliratozott és ltsz. 78.591 számmal. Proveniencia: Korábban letétben a Fővárosi Képtárban. 60×38 cm. Fa keretben / oil on canvas, mounted on board, signed, framed
Boromisza Tibor (1880-1960): Vízparti fények, 1923. Akvarell, tus papír, jelezve balra lent. Kartonra kasírozva. 21,5×30 cm / Tibor Boromisza (1880-1960): Lights at the waterside. Watercolour and ink on paper, signed. Glued on cardboard. 21,5×30 cm
Czóbel Béla (1883 - 1976) Akt. 1970 körül Filctoll, papír 42x28 cm. Üvegezett sérült, fa keretben. Fakult jelzéssel: Czóbel Témaválasztása nagyon gazdag és egyben hagyományos, portrékat, aktokat, városrészeket, enteriőröket, csendéleteket festett, szemlélete 20. századi, amely az euroatlanti kultúra élvonalába emeli.
Szántó Piroska (1913-1998): Íriszek. Vegyes technika, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 47×65 cm / Mixed technique on paper, signed, framed with glass.
Ilosvai Varga István (1895-1978): Vihar készülőben, 1930. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria bírálati raglappall és régebbi BÁV címkével. Fa keretben. 50x40,5 cm